0 0
Read Time:۲ Minute, 6 Second

جامعه فوتبال کرمانشاه اخیراً یکی از تلخ‌ترین روزهای تاریخ خود را پشت سر گذاشت.
اتفاقات رخ داده در دیدار تیم‌های نماینده شهرستان پاوه و نماینده شهرستان گیلانغرب در چهارچوب رقابت‌های نوجوانان استان آنچنان دلخراش و دور از روح فوتبال بود که انتشار تصاویر اتفاقات آن بازی در شبکه‌های اجتماعی به کانال‌های کشوری هم رسیده است.

بی شک هیچ یک از ما نمی‌توانیم با استناد بر چند عکس و فیلم همه آنچه که در پاوه رخ داده است را متوجه شویم و بر کرسی قضاوت بنشینیم.

استناد به گزارش ناظر ، نماینده هیأت فوتبال و داور بازی در کنار مستندات ارائه شده توسط طرفین می‌تواند ادله مورد پذیرش توسط مراجع ذی صلاح برای صدور احکام انضباطی و مشخص شدن سهم قصور هرکدام از دو باشگاه باشد.

بررسی، موشکافانه و دقیق حوادث رخ داده، رفع ابهامات و شفاف سازی، برخورد قاطع و بدون اغماض با مسببین و گزارش آن به افکار عمومی، مطالبه‌ی به حق جامعه فوتبال از هیأت استان بوده که برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی باید در اسرع وقت صورت بگیرد.

فوتبال در تمام افسا نقاط دنیا شاهد حواشی، درگیری و اتفاقات تلخ بوده و بیش از حد بزرگنمایی کردن هم درست نیست، اما رخ دادن حوادث بازی تیم‌های هه‌لو پاوه و استعداد‌های درخشان گیلانغرب برای استان کرمانشاه و مردمان شریف این دو شهرستان که دارای فرهنگ بلند آوازه در تاریخ هستند غیر قابل قبول است.

متاسفانه واکنش‌ها و نظرات در مورد این اتفاق در سطح کشور آنچنان تلخ و گزنده است که جز شرمساری چیزی برای فوتبال دوستان کرمانشاهی باقی نمی‌گذارد.

در کنار برخورد با افراد منتسب به دو باشگاه که در درگیری‌ها نقش داشته‌اند باید با مسؤلین برگزاری بازی که اگر در انجام وظایف خود کوتاهی یا تمامی شرایط استاندارد برگزاری بازی را رعایت نکرده‌اند برخود قاطعی صورت گیرد(البته اگر قصوری صورت گرفته باشد) چرا که چشم پوشی از خطای هر شخصی بستر ساز تکرار چنین حوادثی خواهد شد.

شاید دعوا و درگیری برای خیلی‌ها فاجعه نباشد اما دلسرد شدن خانواده‌ها و فرزندانشان نسبت به فوتبال با دیدن چنین اتفاقاتی که در نهایت منجر به سوختن استعدادها می‌شود قطعا فاجعه خواهد بود و ای کاش همه متوجه شوند که تک تک اعضای خانواده فوتبال در قبال فرزندان استان مسؤلیت دارند و تک‌تک رفتارها در چهارچوب هرآنچه که به مستطیل سبز مربوط می‌شود تأثیر گذار خواهد بود.

باشد که دیگر شاهد اتفاقات اینچنینی در هیچ گوشه دنیا و استان کرمانشاه نباشیم.

✍️ پوریا‌منصوری / جام‌ ورزش

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار ، ورزشی ، اجتماعی و سیاسی سردبیر جام ورزش - خبرنگار خبرگزاری ایلنا - دبیر سرویس ورزش هفته نامه بیستون و بیستون ورزشی - خبرنگار روزنامه و خبرگزاری های محلی و سراسری - خبرنگار مستقل عضو رسمی اتحادیه جهانی ورزشی نویسان عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران عضو اتحادیه روزنامه نگاران ایران عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه عضو صندوق اعتباری هنر عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %