0 0
Read Time:۵ Minute, 2 Second

به گزارش خبرنگار جام ورزش ،در این همایش دوچرخه سواران مسیر ۵۰ کیلومتری ( رفت و برگشت ) از تقاطع شهید سلیمانی کرمانشاه تا نیروگاه حرارتی زاگرس کرمانشاه را رکاب زدند

در ابتدای این همایش محمد شهبازیان رئیس هیات ورزشهای کارگری استان کرمانشاه ضمن تقدیر از عملکرد بسیار مثبت و تلاشهای ارزنده دست اندرکاران صنعت برق کشور خصوصا کارکنان نیروگاه برق زاگرس کوثر در زمان پاندمی کرونا ، خاطر نشان کرد ، بدون شک اگر تلاشهای این عزیزان نبود ، مشکلات ناشی از کمبود برق در بیمارستانهای استان که خط مقدم مبارزه با کرونا بودند گریبانگیر بیماران نیز می شد .

وی حضور نیروگاه برق زاگرس در عرصه ورزش استان را ستودنی اعلام کرد و گفت ، بسیاری از کارکنان و مدیران این نیروگاه در هیاتها و تیمهای مطرح ورزشی استان فعال هستند و این روند باعث ایجاد انگیزه در بین کارکنان دیگر شرکت ها و واحد‌های تولیدی استان است

شهبازی افزود : این همایش که توسط هیات دوچرخه سواری با همکاری نیروگاه برق کوثر زاگرس انجام گرفته است امیدواریم فتح بابی باشد برای همکاری دیگر هیات ها و شرکتهای سطح استان که نیروهای کار را به سمت ورزش سوق دهند.

شهبازی با اشاره به سابقه پنجاه ساله ورزشکاری در ایران تاکید کرد ؛ پس از انقلاب جامعه کارگری در عرصه ورزش درخشش چشمگیری داشته است تا جاییکه هم اکنون ورزش کارگری در چندین رشته ورزشی دارای قهرمانان ملی و جهانی می باشد.

وی در پایان فعالیت ورزش کارگری را در استان مثبت توصیف کرد و افزود : در حال حاضر چند مجموعه مجهز ورزشی در سطح استان در خدمت ورزش دوستان گرامی جامعه کارگری می باشد که مسابقات متعددی نیز در رده های مختلف سنی در حال انجام است

در ادامه ایوب محمودی رئیس هیات دوچرخه سواری کرمانشاه در این مراسم اظهارکرد: دوچرخه سواران کرمانشاهی این مسیر ۵۰ کیلومتری رفت و برگشت را رکاب زدند تا در این روزهای گرم سال از زحمات پرسنل صنعت برق نیروگاه زاگرس قدردانی کنند.

وی در بخش نخست سخنان خود به تلاش های فعالین صنعت برق استان اشاره کرد و گفت: باوجود اینکه بیماری کرونا طی یک سال و نیم گذشته مشکلات زیادی را برای حوزه های مختلف بوجود  آورده، اما کارکنان صنعت برق استان بصورت شبانه روزی تلاش کرده اند تا خللی در برق رسانی به مردم و بویژه به حوزه بهداشت و درمان وارد نشود و به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند که جای قدردانی دارد.  

وی بااشاره به گذشت حدود یک سال و نیم از شیوع بیماری کرونا، گفت: علیرغم اینکه شیوع این بیماری فعالیت های هیات را تحت تاثیر قرار داد، اما تلاش کردیم تا با کمک پیشکسوتان، ارکان اساسی هیات و باشگاه های خصوصی فعال بتوانیم از تهدید کرونا فرصت سازی کنیم و شور نشاط را همچنان در بین ورزشکاران تقویت کنیم.

رئیس هیات دوچرخه سواری افزود: در این راستا، در سه حوزه قهرمان سازی، زیرساختی و انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با سایر نهادها  و دستگاه ها اقدام کردیم.

وی خاطرنشان کرد: طی پنج ماه گذشته سه دوچرخه سوار کرمانشاهی در رشته سرعت به عضویت تیم ملی درآمده اند تا به مسابقات آسیایی قزاقستان دعوت شوند که این یک افتخار برای استانی است که هیچ زیرساختی دراین رشته ندارد.

محمودی در ادامه با بیان اینکه در بحث زیرساخت ها نیز اقداماتی در استان انجام گرفته، گفت: فاز اول مسیر دوچرخه سواری بلوار تاق بستان کرمانشاه به طول یک کیلومتر از ابتدای شهرک کارمندان تا بیمارستان حضرت معصومه(س) تا پایان این هفته به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: همچنین اخیرا شهرداری یک پارک بانوان با عنوان پردیسان را در بلوار تاق بستان احداث کرده که در این پارک یک مسیر دوچرخه سواری نیز برای بانوان احداث شده و این هفته به بهره برداری می رسد.

رئیس هیات دوچرخه سواری اعلام کرد: با رایزنی هایی که انجام داده ایم، در دهکده المپیک نیز زمینی به هیات اختصاص پیدا کرده تا در آنجا یک مسیر سرعت استاندارد را احداث کنیم، به گونه ای که بتوانیم مسابقات آسیایی کراس کانتری را هم در آن برگزار کنیم. احداث یک پیست استاندارد نیز در این زمین در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد نیز قطعه زمینی با مساحت ۲۲۰۰ متر مربع به هیات اختصاص یافته که در نظر داریم یک پیست برای استفاده باشگاه های ورزشی و نیز تعلیم سنین پایه در آنجا راه اندازی کنیم.

محمودی در پایان با قدردانی از حمایت های نیروگاه برق زاگرس کوثر از دوچرخه سواری کرمانشاه، خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا بتوانیم با کمک هیات ورزش کارگری رشته دوچ

رخه سواری را در بین کارگران واحدهای تولیدی مختلف استان ترویج دهیم.

در بخش دیگر این مراسم سیامک ادبی مربی کرمانشاهی تیم ملی دوچرخه سواری نیز به تشریح آخرین وضعیت ملی پوشان دوچرخه سواری کرمانشاه پیش از اعزام به مسابقات آسیایی پرداخت و گفت: دوچرخه سواری کرمانشاه با دست خالی سه ملی پوش تحویل داده، این درحالی است که استان هایی مانند گیلان، تهران و کرمان بهترین پیست ها را در اختیار دارند، اما هرکدام تنها یک ملی پوش دارند.

وی به در پیش بودن مسابقات آسیایی قزاقستان اشاره کرد و گفت: برای این مسابقات پنج ملی پوش اعزامی داریم که از این تعداد سه دوچرخه سوار کرمانشاهی هستند.

ادبی اعلام کرد: به اذعان بسیاری از کارشناسان، دوچرخه سواران زاگرس می توانند پدیده های دوچرخه سواری ایران باشند.

وی در ادامه به فقدان تیم دوچرخه سواری بانوان در کرمانشاه هم پرداخت و گفت: در سالهای گذشته چنین تیمی را  داشتیم و حتی کاپیتان تیم ملی دوچرخه سواری بانوان ایران هم یک کرمانشاهی بود، اما دیگر سالهاست که چنین تیمی را نداریم و امیدواریم بزودی شاهد تشکیل آن باشیم.

این پیشکسوت ورزش دوچرخه سواری استان در پایان ضمن تقدیر از مسوولان و مدیران بخش ورزش نیروگاه کوثر بیستون گفت : خوشبختانه این نیروگاه عظیم همواره یار و یاور دوچرخه سواری استان بوده است و محوطه آن در اختیار دوچرخه سواران قرار گرفته تا بتوانیم تمرینات آن را به نحو احسن انجام دهیم

در حاشیه این مراسم ، از خبرنگاران ، دوچرخه سواران حاضر در همایش و همچنین از رکاب زنان کرمانشاهی حاضر در اردوی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان که به مسابقات آسیایی قزاقستان اعزام خواهند شد ، تجلیل بعمل آمد.

گزارش : سید محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %