0 0
Read Time:۲ Minute, 22 Second

یکی ازبزرگترین و مجهزترین آکادمی های ورزشی کشور در دهه فجر امسال در کرمانشاه افتتاح خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش ، مهندس فرشاد رشیدی مسوول دفتر فنی اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه که به منظور بازدید از پروژه های در دست اقدام اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه حضور داشتند
با اشاره به افتتاح آکادمی ورزشی کرمانشاه که پس از آکادمی ملی المپیک بزرگترین آکادمی کشور است افزود : این سالن با متراژ دو هزار و نهصد متر مربع که یکهزار متر آن سالن سرپوشیده و مابقی فضای اداری و محوطه سازی است.

وی افزود این پروژه در سال ۹۷ با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی شد اما با توجه به بالا رفتن هزینه ها و خرید مصالح تا کنون که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

رشیدی تصریح کرد ؛ این آکادمی دارای سالن سنجش و توسعه قابلیتهای جسمانی ، قسمتهای آمادگی و تست ورزشکاران برای اعزام به مسابقات ملی و بین المللی ، قسمت اداری ، نمازخانه ، مرکز آموزش و پژوهش و ارتباطات می باشد که با استفاده از بهترین و استانداردترین مصالح و تجهیزات ورزشی ساخته و مجهز شده است.

وی هدف از ساخت این آکادمی توسط اداره ورزش و جوانان را ایجاد یک مرکز استاندارد و تخصصی برای استعدادیابی و پرورش قهرمانان ملی و بین المللی دانست و خاطر نشان کرد با افتتاح این مرکز که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد نیاز ورزشکاران استان و حتی استان های همجوار قبل از اعزام به مسابقات برطرف خواهد شد.
مسوول دفتر فنی اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با افتتاح این مرکز صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه ورزشکاران که قبل از آن برای انجام تستهای ورزشی و آمادگی جسمی به تهران اعزم می شدند ، ایجاد خواهد شد.

بزرگترین خانه جوان کشور در کرمانشاه افتتاح خواهد شد
مسوول دفتر فنی اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه این بازید از ساخت بزرگترین خانه جوان کشور در کرمانشاه خبر داد.

رشیدی در ادامه از ساخت و افتتاح بزرگترین خانه جوان کشور با ۲ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا خبر داد و گفت این ساختمان در ۹ طبقه شامل ۸ طبقه و یک سالن آمفی تئاتر در سال ۹۸ کلنگ زنی شد که تا کنون بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

وی افزود خانه جوان کرمانشاه که به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است شمال طبقه اول سالن آمفی تئاتر طبقه دوم سالن جلسات طبقات سوم تا ششم اداری طبقه هفتم شامل نمازخانه و کتابخانه و کلاس‌های آموزشی برای استفاده مهمانان است.

گفتنی است بازدید خبرنگاران ورزشی از بخشی از پروژه های در دست احداث اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه با همراهی بهمن اختیاری مسوول روابط عمومی و فرشاد رشیدی مسوول دفتر فنی این اداره کل انجام گرفت

خبرنگار : سید محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %