0 0
Read Time:۲ Minute, 16 Second

سنگربان تیم ملی در رقابت‌‌های لیگ دسته اول هندبال کشور رومانی با کسب مقام نایب قهرمانی جواز حضور در لیگ برتر این کشور را به دست آورد.

صمد خزایی – جام ورزش – رقابت‌های لیگ دسته اول هندبال زنان رومانی با شرکت ۲۱ تیم و به مدت ۱۱ ماه به صورت گروهی برگزار شد که فاطمه خلیلی سنگربان قمی تیم ملی هندبال زنان کشورمان موفق شد همراه با تیم “چه سه مه یاشی” به مقام نایب قهرمانی این مسابقات برسد وجواز حضور در سوپر لیگ باشگاه‌های هندبال زنان رومانی را به دست آورد.

خلیلی پس از کسب مقام نایب قهرمانی در لیگ یک دسته اول رومانی در گفتگو با “صمد خزایی” خبرنگار اختصاصی هندبال پیرامون این مسابقات گفت؛ خوشبختانه پس از حدود یک سال که به رومانی آمدم و از باشگاه “سلیمان پاشا” ترکیه جدا شدم توانستم در لیگ یک هندبال زنان رومانی به مقام نایب قهرمانی برسم و همراه با تیم “چِسمه یاشی” جواز حضور در لیگ برتر این مسابقات را برای فصل آینده کسب کنم.

خلیلی پیرامون اینکه آیا برای فصل بعدی با تیم رومانیایی قرارداد خود را تمدید خواهد کرد یا خیر، گفت؛ پس از اینکه چند پیشنهاد مختلف داشتم و بررسی این پیشنهادات تصمیم گرفتم تا مجدد در تیم فعلی به کار خود ادامه دهم و یک سال دیگر نیز قراردادم را با باشگاه “چِه سه مه” تمدید کنم تا در فصل آینده در سوپر لیگ برای این تیم درون دروازه قرار بگیرم.

سنگربان تیم ملی هندبال زنان در رابطه با شرایطش در تیم رومانیایی خاطر نشان کرد؛ خداروشکر در فصلی که گذشت باشگاه به هدف خود یعنی صعود به لیگ برتر رسید و توانستم درون دروازه این تیم عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارم. و از شرایطی که در اینجا دارم بسیار راضی هستم. چراکه هندبال در اروپا در هردو بخش اقایان و بانوان از اعتبار و جایگاه بسیار بالای برخوردار است و همه چیز به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود‌‌‌. امیدوارم در فصل آینده نیز بتوانم برای تیمم درخشان ظاهر شوم تا پرچم ایران را نیز در اروپا بالا ببرم.

لازم به ذکر است؛ فاطمه خلیلی سابقه بازی در تیم‌های ایرانی هدف پویان جوان قم ، نفت وگاز گچساران، شهید چمران لارستان، اشتاد سازه مشهد و فولاد مبارکه سپاهان را در کارنامه دارد و متولد ۱۰ تیر ۱۳۷۵ استان قم می باشد که ۲۸ سال سن دارد. او در حال حاضر تنها لژیونر هندبال زنان است و عضو تیم ملی هندبال زنان ایران نیز می‌باشد.

خلیلی که تا حالا سابقه حضور در پنج دوره از مسابقات قهرمانی هندبال زنان آسیا را در کارنامه دارد در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۱ اسپانیا در دیدار مقابل نروژ به عنوان برترین بازیکن زمین شناخته شد.

خبرنگار: صمد خزایی
سردبیر خبر : سید محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار ، ورزشی ، اجتماعی و سیاسی سردبیر جام ورزش - خبرنگار خبرگزاری ایلنا - دبیر سرویس ورزش هفته نامه بیستون و بیستون ورزشی - خبرنگار روزنامه و خبرگزاری های محلی و سراسری - خبرنگار مستقل عضو رسمی اتحادیه جهانی ورزشی نویسان عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران عضو اتحادیه روزنامه نگاران ایران عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه عضو صندوق اعتباری هنر عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %