0 0
Read Time:۳ Minute, 27 Second

تیم دوچرخه سواری استان کرمانشاه که اخیراً در مسابقات قهرمانی کشور تایخ سازی کرد و بعد از هشتاد سال مقام نائب قهرمانی مسابقات کشور را برای کرمانشاه به ارمغان آورد با مشکلات سخت افزاری زیادی دست و پنجه نرم می کند. «سیامک ادبی» مربی تیم دوچرخه سواری استان در این باره گفت: «این دوچرخه‌سواران همگی از خوب‌های ایران هستند و امیدواریم بیشتر موردحمایت مسئولان استان قرار بگیریم.»
او خطاب به مسئولان ادامه داد: «ما از شما پیست نخواستیم، حداقل پنج دستگاه دوچرخه پیست برای این بچه‌ها تهیه کنید آیا این بچه‌ها لیاقت پنج دستگاه دوچرخه را ندارند؟ این‌همه برای ورزش‌هایی که مدال ندارند هزینه می‌کنند.»
ادبی با بیان اینکه علیرضا شیری با دوچرخه شکسته رکورد ایران را در مسابقات کشوری زده است گفت: «دوچرخه علیرضا شکسته بود و خود من با بست آن را بستم که حداقل خودش آسیبی نبیند.
ما اگر لوازم و دوچرخه داشته باشیم قهرمان آسیا می‌شویم؛ متأسفانه الآن لوازممان خیلی کم و نامناسب است و اگر به ما ابزار و وسایل ندهند همین تیمی که الآن مقام دوم را کسب کرده است برای دوره‌های بعدی شاید مقام نهم یا دهم را کسب کند چون ابزار ما مال پانزده سال پیش است.»
ادبی ادامه داد: «دوچرخه‌هایی که ما داریم همگی مال زمان آقای گردانی است که آن زمان برای هیئت دوچرخه‌سواری خرید؛ دوچرخه‌ها هم تاریخ‌مصرف دارند و الآن هم تاریخ‌مصرف این دوچرخه‌ها گذشته است چون آلیاژشان کربن است و قابل‌استفاده نیستند؛ باور کنید بچه‌ها با تعصب و قدرت و غیرت خودشان است که دارند می‌روند مدال می‌آورند؛ این دوچرخه‌ها از رده خارج هستند.»
این مربی اظهار کرد: «اگر مردم و مسئولان از این بچه‌ها مدال بازی‌های آسیایی بخواهند ما باید برایشان دوچرخه بخریم.
اگر نخرند این تیم هم تعطیل می‌شود.» سیامک ادبی با بیان اینکه وظیفه مسئولان استان است که برای تیم دوچرخه سواری استان، دوچرخه تهیه کنند ادامه داد: «ما با اختلاف پنجاه امتیاز، تیم دوم ایران شدیم ما هم مثل استان‌های دیگر اگر می‌خواستیم می‌توانستیم نفر از استان‌های دیگر بگیریم و داخل رشته‌های دیگر بگذاریم؛ بچه‌های ما سرعتی بودند اما من آقای رامین اکبری را با پانزده روز تمرین هوازی برای امتیاز گرفتن در داخل تیم گذاشتم ولی او کاری کرد کارستان! رامین اکبری در رشته اومینیوم که سنگین‌ترین رشته دوچرخه‌سواری است مقام سوم را کسب کرد؛ تمام مربیان تیم ملی از این اتفاق لذت بردند.
در یک مسابقه دیگر هم به‌راحتی می‌توانست صد امتیاز کسب کند و اول شود ولی متأسفانه دوچرخه‌هایمان از رده خارج هستند و ضامن طوق جلوی دوچرخه‌اش برید و زمین خورد و این حادثه باعث شد تیم ما دوم شود.
من از مسئولان خواهش می‌کنم به خاطر سلامتی بچه‌ها و کسب افتخارات زیاد برای این بچه‌ها دوچرخه بخرند! ما پیست نخواستیم اما واقعاً خریدن ۱۰ دستگاه دوچرخه برای یک استان کار سختی نیست.»
سرمربی تیم دوچرخه سواری استان با اشاره به اینکه تیم دوچرخه سواری نوجوانان کرمانشاه عالی است بیان کرد: «امسال مسابقات المپیاد را در پیش داریم و اگر برای بچه ها دوچرخه نخرند ما نمی‌توانیم در این مسابقات شرکت کنیم؛ مدیرکل ورزش استان، استاندار، شهردار، کارخانه‌دارها و نماینده‌های خوب و محترم استانمان اگر می‌خواهند کاری برای ورزش این استان بکنند الآن زمانش فرارسیده است.»
وی ادامه داد: «دوچرخه‌سواری به کمک مالی نیاز دارد و آقای محمودی به‌تنهایی نمی‌تواند کاری بکند. من هم بچه‌ها را به تمرین می‌برم و بچه‌ها هم ازلحاظ تمرین مشکلی ندارند فقط ابزار و وسایل نداریم.
بچه‌ها شاهد هستند من در مسابقات کشوری از دوستان خودم که ملی‌پوش هستند طوقه قرض گرفتم تا بچه‌ها بیایند مسابقه بدهند. مسابقات سرعت بر صدم ثانیه است و اگر خودت و ابزارت خوب باشد نتیجه خوب می‌گیری ولی خودت خوب باشی ولی ابزارت ضعیف باشد نتیجه نمی‌گیری.
وقتی یک مسئول می‌آید و می‌گوید مدال طلا بگیرید، بله مدال طلا خوب است اما هزینه دارد. اگر هزینه نکنند این تیم هم از هم می‌پاشد.»

خبرنگار: مریم قوی
سردبیر خبر : سید محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %