0 0
Read Time:۵ Minute, 18 Second

رئیس فدراسیون هندبال؛ توافق با گزینه خارجی هدایت تیم ملی هندبال مردان ایران در حال نهایی شدن است‌.

به گزارش “جام ورزش ” ، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در گفت وگو با خبرنگار “جام ورزش ” پیرامون انتخاب گزینه نهایی هدایت تیم ملی بزرگسالان اظهار داشت؛ از روزهای قبلی کار شناسایی گزینه‌های خارجی برای هدایت تیم ملی بزرگسالان بر اساس شاخص های موجود آغاز کردیم و در حال حاضر با چند گزینه در حال مذاکره هستیم که خوشبختانه با یکی از گزینه ها در حال جمع بندی نهایی قرار گرفتیم‌.

پاکدل افزود؛ توافق خوبی بین طرفین صورت گرفته فقط یکی دو مورد جزئی باقی مانده است که در تلاش هستیم آن‌ها را برطرف و طی روز های آینده گزینه نهایی برای هدایت تیم ملی معرفی کنیم.

وی با اشاره به سطح فنی و دانش مربی تیم ملی گفت؛ به هرحال یکی از مربیان برجسته و طراز اول دنیای هندبال را برای هدایت تیم ملی انتخاب کردیم و در تلاش هستیم تا توافق نهایی صورت گیرد و گزینه مد نظر را به خانواده بزرگی هندبال و جامعه ورزش کشور معرفی کنیم، طبق وعده های که دادیم در تلاش هستیم تا پایان سال سرمربی تیم ملی بزرگسالان مشخص شود و خداروشکر برخلاف انتخاب مربی خارجی قبلی تیم ملی که شیطنت های صورت گرفت و چندین ماه وقفه ایجاد شد مذاکرات برای انتخاب سرمربی فعلی به سرعت خیلی خوبی در حال انجام است.

رئیس فدراسیون هندبال با اشاره به زمان برگزاری اردوی تیم ملی بزرگسالان تصریح کرد؛ با توجه به اینکه در سال ۱۴۰۱ در رده سنی بزرگسالان باید در سه رویداد مهم هندبالی یعنی رقابت های قهرمانی جهان (سوئد_لهستان) بازی‌ های آسیایی هانگژو چین و مسابقات کشور های اسلامی شرکت کنیم قطعا بلافاصله پس از پایان بازی‌های لیگ برتر اردوی تیم ملی بزرگسالان تشکیل خواهد شد و تکلیف کادر فنی تیم را مشخص خواهیم کرد‌‌.

علیرضا پاکدل پیرامون وضعیت تیم ملی هندبال بانوان نیز خاطر نشان کرد؛ در بحث بانوان نیز دو رویداد مهم مسابقات قهرمانی آسیا در آذر ماه و مسابقات کشورهای اسلامی را در سال ۱۴۰۱ نیز در پیش خواهیم داشت و انشالله تلاش خواهیم کرد تا هرچه سریع تر تکلیف کادر فنی تیم ملی بانوان نیز مشخص شود و اردوی ملی پوشان دختر برای حضور در این دو رویداد مهم آغاز شود‌.

پاکدل پیرامون اعزام تیم های ملی به تمامی مسابقات و رویداد های بین المللی گفت؛ در حال حاضر در بخش سالنی و ساحلی آقایان و بانوان بیش از ده تیم ملی فعال داریم که اردوهای منظم آماده سازی خود را پشت سرمی‌گذارند و این در طول تاریخ بی سابقه است که تمامی رده های سنی در هردو بخش آقایان و بانوان در طول یک سال به رویداد های مهم قهرمانی آسیا اعزام شوند که خداروشکر این امر در سال ۱۴۰۰برای هندبال ایران اتفاق افتاد‌.

رئیس فدراسیون سال ۱۴۰۰ را یک سال رویایی در طول تاریخ هندبال کشور دانست و عنوان کرد؛ در سال ۱۴۰۰ برای اولین بار در طول تاریخ ورزش کشور هر دو بخش آقایان و بانوان، هندبال ایران جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد که این نشان می دهد ریل گذاری در این رشته انجام شده است و قطار هندبال روی این ریل قرار گرفته و مسیر به درستی انتخاب شده است‌. قاعدتا اینکه هم تیم ملی اقایان و هم بانوان به جمع چهارتیم برتر آسیا صعود کردند نشان دهنده افق روشن برای این رشته ورزشی است و آینده هندبال برای نسل های بعدی به خوبی ترسیم شده است.

پاکدل سال آینده را در بحث کمیته آموزش ومربیات بسیار پر ترافیک دانست و بیان کرد؛ با توجه به دستور و قول های که از سید حسن مصطفی رئیس جهانی فدراسیون هندبال گرفتم انشالله ایران میزبان برگزاری کلاس درجه C جهانی هندبال خواهد بود، همچنین کلاس های آنالیزوری و مربیگری دروازه بانی پیشرفته در سطح بین المللی در سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد تا بتوانیم به ارتقا سطح دانش و آموزش مربیان در داخل کشور کمک کنیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون هندبال آسیا از میزبانی ایران در مسابقات هندبال ساحلی نوجوانان و بزرگسالان آسیا در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار کرد؛ در دو رده سنی نوجوانان و بزرگسالان میزبان ساحلی بازان رشته هندبال در قاره کهن خواهیم بود، قرار است این مسابقات به میزبانی تهران و کیش برگزار شود که امیدواریم تمام مسئولان ورزش کشور در بحث این میزبانی به ما کمک کنند تا علاوه بر کسب سهمیه جهانی بتوانیم میزبانی شایسته ای را از تیم های قاره آسیا داشته باشیم‌.

رئیس جوان فدراسیون هندبال بحث استعدادیابی در هندبال را یکی از برنامه های مهم و اجرایی شده دانست و گفت؛ روزی که کاندید فدراسیون هندبال شدم برنامه های انتخاباتی داشتم که به جامعه هندبال ارائه دادم و در حال حاضر نیز همه وعده ها موجود می باشند‌. در واقع در این سه سال با کمک تمامی همکارانم به صورت شبانه روزی پای کار آمدیم تا بتوانم در قبال آن صحبت ها و عده های که به خانواده هندبال داده بودم سربلند بیرون بیام تا آن‌ها را عملی کنم‌، در بخشی از این سه سال مدیریت که نصف آن درگیر ویروس منحوس کرونا بودیم برنامه های زیادی عملی شد به هرحال ما توانستیم در سال ۱۳۹۸ با کشف استعداد های برتر حدود ۵۰۰ هندبالیست از اکثر نقاط ایران به فراخوان دعوت کنیم، اینکه در مسابقات قهرمانی نونهالان کشور ۳۱ تیم شرکت می کند نشان می دهد در بخش پایه فدراسیون هندبال و هیات های استانی برنامه های خوبی را اجرا کرده است‌. برای اولین بار تعداد ۶۰ بازیکن که دارای قدی بالای ۱۸۶ سانتی متر می باشند در رده سنی نونهالان کشف شده و من به شما قول می دهم شک نکنید آینده هندبال این کشور روشن خواهد بود و در بحث استعدادیابی که برنامه استراژیک برای قهرمانی در رده سنی نوجوانان اسیا در سال ۱۴۰۳ است به آن می رسیم‌.

پاکدل در پایان پیرامون مشکلات و بدهی های مالی فدراسیون هندبال گفت؛ فکر میکنم یکی از دغدغه و مشکلات اصلی هندبال درطول هشت سال اخیر بدهی‌های مالی بود که خداروشکر امروزه توانستیم با جذب یک اسپانسر قوی تمامی این بدهی ها را تسویه کنیم و هم‌ اکنون فدراسیون حتی یک ریال بدهی از سال های گذشته در بخش مالی ندارد و مسائل مالی به روز شده است که این در شرایطی می باشد که تمامی تیم های ملی فعال بوده و اردو های ملی به صورت منظم برگزار شده و تمامی رده های سنی تیم های ملی به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شده است‌.

گزارش؛ صمد خزایی – جام ورزش

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %