0 0
Read Time:۱ Minute, 46 Second

دختر نوجوان کرمانشاهی، در تاریخ دوومیدانی استان کرمانشاه تاریخ سازی کرد.
به گزارش جام ورزش ، «نسا مرادی» اولین بانوی کرمانشاهی است که در تاریخ دوومیدانی استان به مسابقات برون مرزی می‌رود.
او ۱۵ سال سن داردو متولد شهرستان صحنه است و در حال حاضر ساکن کرمانشاه است.
نسا، ورزش را از سن چهار سالکی و با رشته ورزشی ژیمناستیک شروع کرد. او در سن ۹ سالگی استعدادیابی و از همان زمان وارد رشته دوومیدانی و ماده پرش طول و سه گام شد.
این بانوی ورزشکار کرمانشاهی با اینکه پنج سال است دوومیدانی کار می‌کند اما مدت ۳ سال است که این رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای زیر نظر راهبه فتاحی شروع کرده و طی این ۳ سال در مسابقات مختلفی شرکت کرده و در همه مسابقات صاحب مقام شده است؛ او برای اولین بار در مسابقات آموزشگاه‌های کشور که در شهرکرد برگزار شد حضور پیدا کرد و در این دوره از مسابقات قهرمان قهرمانان شد.
بعد از کسب مقام قهرمان قهرمانان آموزش گاه‌های کشور، در مسابقات استعدادیابی که در استان کرمانشاه برگزار شد شرکت کرد و در این دوره از مسابقات نیز استعداد شگفت خود را به نمایش گذاشت و در ماده پرش سه گام سوم شد.
قهرمان نوجوان ما بعد از درخشش در مسابقات استعدادیابی پله بعدی موفقیت را پشت سر گذاشت و در مسابقات کشوری که در شهرکرد برگزار شد به درخشش ادامه داد، او در این دوره از مسابقات در ماده پرش طول سوم شد و در ماده پرش سه گام مقام نایب قهرمانی کشور را از آن خود کرد.
حال او می‌رود تا پله بعدی موفقیت خود را در خارج از مرزها بگذارند. نسا مردای به عنوان اولین بانوی دونده کرمانشاهی به خارج از مرز ایران و به ازبکستان می‌رود تا در میدان بین المللی قدرتش را به رخ رقیبانش بکشد.
لازم به ذکر است این بانوی نوجوان کرمانشاهی تنها نماینده ایران در ماده پرش طول و پرش سه گام در اولین دوره از مسابقات دوومیدانی آسیای میانه است.
مسابقات دوومیدانی آسیای میانه ششم تا هشتم مهرماه در ۲ رده سنی نوجوانان و جوانان در ازبکستان برگزار می‌شود.

خبرنگار : مریم قوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %