0 0
Read Time:۲ Minute, 39 Second

مریم قوی – جام ورزش: «مهتاب رحمانی» ستاره کرمانشاهی تیم والیبال پیکان تهران و تیم ملی والیبال بانوان ایران به‌زودی به تیم «بوآویشتا» پرتغال خواهد پیوست.
او که اکنون در اردوی تیم ملی والیبال بانوان حضور دارد اواخر مردادماه باید به پرتغال برود و به تیم بوآویشتا ملحق شود. مهتاب رحمانی متولد سوم شهریورماه سال ۱۳۷۱ و متولد کرمانشاه است. مهتاب با قد ۱٫۸۲ متر (۵ فوت ۱۱ ۱⁄۲ اینچ) در جایگاه قدرتی زن بازی می‌کند.
باشگاه کنونی‌اش تیم پیکان تهران و از بازیکنان تیم ملی بزرگ‌سالان ایران است.
او علاوه بر بازی در تیم والیبال پیکان تهران، تاکنون در تیم‌های بانک سرمایه، ذوب‌آهن اصفهان، میزان خراسان، پرسپولیس، دانشگاه آزاد بازی کرده است و در کارنامهٔ ورزشی خود، سابقهٔ حضور در لیگ برتر ایران را نیز دارد.
این بانوی والیبالسیت کرمانشاهی در لیگ برتر والیبال ایران مقام‌های بسیاری ازجمله کسب مقام قهرمانی به همراه تیم پرسپولیس در لیگ برتر سال ۱۳۸۹، کسب مقام قهرمانی به همراه تیم سرمایه در لیگ برتر سال ۱۳۹۵، کسب مقام قهرمانی به همراه تیم پیکان تهران در لیگ برتر سال ۱۳۹۶ را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.
مهتاب رحمانی علاوه بر کسب سه مقام قهرمانی در لیگ برتر والیبال بانوان ایران، ۲ مقام نایب‌قهرمانی در لیگ برتر را نیز در کارنامه حرفه‌ای خود دارد؛ یکی نایب‌قهرمانی به همراه تیم پیکان ایران در سال ۱۳۹۷ و دیگری نایب‌قهرمانی به همراه تیم پرسپولیس در سال ۱۳۸۸.
این بانوی والیبالست کرمانشاهی یک‌بار هم به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان مقام سوم لیگ برتر والیبال بانوان ایران را به دست آورده است. مهتاب رحمانی پس از کسب تجربه و موفقیت‌های بسیار در والیبال بانوان ایران، مرحله جدیدی از زندگی را شروع می‌کند. مهتاب رحمانی در گفت‌وگویی که با سایت وزشی «آی دبیلو اسپرتس» داشت گفت: «هدف باشگاه بوآویشتا کسب سهمیه مسابقات باشگاه‌های اروپاست و علت جذب بازیکنان خارجی هم تقویت تیم برای رسیدن به این هدف است و پیوستن من به این تیم به منزله ورود به یک مرحله جدید از زندگی حرفه‌ای‌ام است.
مرحله جدیدی که علاوه بر اینکه جذاب است، نیاز به تلاش خیلی بیشتری دارد و من را با چالش‌های جدیدی رو به رو خواهد کرد؛ من در زندگی همیشه از چالش‌های تازه استقبال می‌کنم و اکنون هم، همین احساس را دارم. بی‌صبرانه منتظر این زندگی جدید هستم. می‌توانم بگویم این فصل از زندگی والیبالی من، فصل جدید زندگی من خواهد بود. برای این دوره جدید، انگیزه زیادی دارم و به شدت به آن امیدوارم.
مسئولیت سنگینی خواهم داشت، به عنوان سفیری از والیبال ایران در این تیم حضور دارم و باید بهترین تلاش و ارائه از والیبال کشورم را داشته باشم.» او به پرتغال می‌رود تا به همراه تیم بوآویشتاو در سوپرلیگ والیبال زنان پرتغال حضور داشته باشد؛ لازم به ذکر است تیم جدید مهتاب رحمانی سال گذشته در سوپرلیگ پرتغال در جایگاه نهم قرار گرفته بود.
باشگاه بوآویشتا، یکی از باشگاه‌های قدیمی پرتغال و از تیم‌های اسم و رسم دار این کشور است که «علیرضا بیرانوند» دروازه بان تیم ملی فوتبال مردان ایران در حال حاضر در تیم فوتبال مردان این باشگاه بازی می‌کند.

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %