0 0
Read Time:۱ Minute, 54 Second

پیشکسوت بدنسازی کرمانشاه مدال نقره رقابتهای قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ دبی امارات متحده عربی را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش : در روز پایانی رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا در دبی جواد جوادی فر به نمایندگی از استان کرمانشاه موفق به کسب مدال نقره این مسابقات شد .

جوادی فر در دسته ۱۲۰+ کیلوگرم و در رده سنی پیشکسوتان به روی پلت فرم رفت و از بعد از ثبت حرکت اول به مصاف حرکت دوم اسکوات به میزان ۲۸۰/۵ رفت که بتواند نیم کیلوگرم رکورد آسیا را جابه جا کند که متأسفانه با آسیب جدی روبرو شد که عضله پایش دچار پارگی شد اما این آسیب باعث نشد این قهرمان دست از رقابت بکشد و با جنگندگی و جسارت با پای آسیب دیده به مصاف حرکات پرس سینه و ددلیفت رفت و در پایان به عنوان نایب قهرمانی رسید.

گفتنی است : این دوره از مسابقات با حضور ۳۲ کشور آسیایی و در مجموع ۴۱۲ ورزشکار و در غالب تیم ملی ایران جواد جوادی فر در دسته ۱۲۰+ در ترکیب قرار گرفت ، مهدی جوادی فر تنها نماینده جوانان در دسته ۹۳ کیلو گرم به مقام ششم دست یافت و نعیم فتاحی در دسته ۹۳ کیلو گرم بزرگسالان به مقام هشتم رسید.

به گفته مربی این دو دلاور در سال‌های آینده شاهد درخشش این قهرمانان خواهیم بود.

مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ از هشتم لغایت ۱۸ آذر ماه برگزار و در پایان در رده سنی بزرگسالان تیم های ایران ، قزاقستان و چین تایپه بترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود نمودند.

قابل ذکر است : جواد جوادی فر گلادیاتور ایران ، مسئول کمیته داوران کشور و داور درجه یک بین المللی بعنوان داور و ورزشکار در این مسابقات حضور داشتند.

در این بخش از خبر می توان به عناوین متعدد جوادی فر پیشکسوت بدنسازی استان کرمانشاه دارنده ۵ عنوان قهرمانی آسیایی در بزرگسالان اشاره نمود ،
برنز ۲۰۰۷ تایوان ۹۰ کیلوگرم
برنز ۲۰۱۰ مغولستان ۱۰۰ کیلوگرم
برنز ۲۰۱۱ ژاپن ۱۰۵ کیلوگرم
نقره ۲۰۱۳ ایران ۱۲۰ کیلوگرم
طلای ۲۰۱۶ هندوستان ۱۲۰کیلوگرم
برنز مسابقات جهانی سوئد در ۱۰۵کیلوگرم و نقره مسابقات آسیایی دبی ۲۰۲۲ را در کارنامه ورزشی خود دارد.
وی با توجه به تجارب ارزنده ۲ دوره سر مربیگری تیم ملی و ۲ دوره مربیگری تیم ملی ایران را عهد دار بوده اند.

مدیر مسئول: مهدی حشمتی

نگارنده خبر : مهسا رحمت آبادی

 

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %