0 0
Read Time:۴ Minute, 39 Second

چهلمین دوره رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی در حالی روز جمعه بیستم دیماه به پایان رسید که شهر کرمانشاه به مدت سه روز باردیگر میزبان قهرمانان کشتی آزاد ایران و چند کشور خارجی بود .
سید محمد موسوی – جام ورزش – کرمانشاه بار دیگر ثابت کرد که می تواند میزبان شایسته ای برای رقابتهای مهم ملی و بین المللی باشد ، توانایی که در چند سال گذشته به خوبی آن را نمایش داده است .
شهر تاریخی کرمانشاه با مردم خونگرم و ورزش دوست خود در دیماه امسال و در سالن ۶ هزار نفری مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) با گرمی از میهمانان خود که قهرمانان کشتی ایران و چند کشور دنیا بودند میزبانی کردند و در کنار این مردم استاندار و مسئولانی قرار داشتند که به خوبی ثابت کرده اند که اگر بخواهند می توانند کرمانشاه را میزبان دائمی رقابتهای مهم ملی و بین المللی از جمله رقابتهای جام جهان پهلوان تختی کنند.
توانایی که هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در مورد آن به خبرنگار بیستون می گوید:: هرچند کرمانشاه در این سالها به خوبی نشان داده است که می تواند میزبان شایسته ای برای رقابتهای مهم باشد اما
می توانیم با برنامه ریزی های مناسبتر این شایستگی را دوچندان کنیم چرا که کرمانشاه در کشور بعنوان مهد پهلوانی شناخته می شود و ما نباید اجازه دهیم که این سرچشمه پهلوانان و قهرمانان خشکیده شود .
وی افزود در همین زمینه با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی رایزنی های انجام داده ایم که خوشبختانه هم وزارت ورزش و هم فدراسیون کشتی بر این باورند که کرمانشاه توانایی میزبانی اینگونه رقابتهای مهمی را دارد .
بازوند ادامه داد با توجه به اینکه این برنامه ها می تواند نشاط خوبی را در جوانان ایجاد کند بطور حتم منشاء خوبی هم برای رونق ورزش بخصوص رشته کشتی می شود و در سالهای آینده نیز کرمانشاه میبان این رقابت مهم خواهد بود .
این رقابتها علاوه بر اینکه باعث نشاط در بین مردم خصوصاً جوانان کشتی دوست کرمانشاهی بود بلکه فرصتی بود برای کشتی گیران کرمانشاهی تا در حضور اعضای کادر فنی تیم ملی کشورمان و مسئولان فدراسیون کشتی توانایی های خود را به نمایش بگذارند .

ترکیب کشتی گیران کرانشاهی و مقامهای بدست آمده در این رقابتها به شرح زیر است :
– ۵۷ کیلوگرم : سیدعلی عظیمی ( ششم )
– ۶۵ کیلوگرم : خیرالله قهرمانی ( سوم )
– ۷۰ کیلوگرم : علی آقایی کرمانشاهی و سبحان یاری
– ۷۴ کیلوگرم : رضاافضلی ( هفتم ) حامد رشیدی ( نهم )
– ۷۹کیلوگرم بهمن تیموری
– ۸۶ کیلوگرم : محمد مرادی (پنجم ) و محمدجواد پرنوری (دهم )
– ۹۲ کیلوگرم : هوشنگ کاظمی ( پنجم ) – ارشک محبی
– ۹۷ کیلوگرم : جوادنظری ( دوم ) و احمد حسن مرادی ( ششم )
– وزن ۱۲۵ کیلوگرم : یدلله محبی ( سوم ) – محمد مرادی ( هفتم )
– کشتی پهلوانی : یونس جعفری ( اول ) ، محسن یوسف نیا (
چهارم ) و احمد حسین مرادی ( پنجم )

حواشی این دروه از مسابقات برای کرمانشاه :
رئیس فدراسیون کشتی ازاستاندار کرمانشاه تجلیل کرد

در روز پایانی و مراسم اختتامیه چهلمین دوره رقابتهای کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد از مهندس هوشنگ بازوند تجلیل شد .
در مراسم اختتامیه این رقابت ها فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران ، اداره کل ورزش و جوانان ، و هیئت کشتی استان کرمانشاه بطور ویژه از هوشنگ بازوند استاندار پرتلاش کرمانشاه تجلیل کردند .
مهدی علینژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی کشورمان با اهدای لوح سپاس و نشان این رقابت ها از زحمات و تلاشهای بی دریغ استاندار ورزش دوست کرمانشاه در برگزاری هرچه باشکوهتر چهلمین دوره رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی که در کرمانشاه برگزار شد قدردانی کردند .

خداحافظی افضلی از دنیای قهرمانی

رضا افضلی کشتی گیر کرمانشاه تیم ملی کشورمان در دومین روز از چهلمین دوره مسابقات قهرمانی جام جهان پهلوان تختی پس از ناکامی و حذف در این دوره از مسابقات برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
در رقابتهای مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی و یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، رضا افضلی دارنده مدالهای جهانی و آسیایی از دنیای قهرمان خدا حافظی کرد.
در حین مراسم تجلیل از قهرمان ارزنده کشتی جهان و آسیا رضا افضلی ، برادران محبی افتخار آفرینان کرمانشاهی ، سعید طلوعی شهردار کرمانشاه ، مسئولین کشوری و لشکری با اهداء گل به مقام شامخ شهید حاج قاسم سلیمانی و جهان پهلوان تختی ادای احترام کردند.
گفتنی است رضا افضلی متولد ۱۷ دی ۱۳۶۸ در کرمانشاه است ، کشتی گیری است که با چهره ای مغرور و تهاجمی عناوین مختلفی را در کشتی آزاد کسب گرده است افضلی تمام مدالهای کشتی آزاد دانشجویان کشور ، آسیا و جهان را کسب کرده است و در چند دوره حضور در جام جهان پهلوان تختی صاحب مدال های مختلف شده است اما طلای مسابقات قهرمانی آسیا در آستانا در سال ۲۰۱۴ معتبرترین مدال بین الملی وی می باشد.
رقابتهای کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی در حالی چهلمین دوره خود را به پایان رسانید که با توجه به شرایط ویژه ای کشور در آن قرار داشت و همچنین پیش رو بودن رقباتهای مهم بین المللی دیگر و بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو ، از طرف تیمهای خارجی استقبال چندانی از آن نشد و تنها پنج تیم : ایران – روسیه – ارمنستان – اوکراین و اسلکواکی در این دوره از رقابت ها حضور داشتند و مسابقات با ۱۰۹ کشتی گیر داخلی و خارجی برگزار شد که در پایان تیم ایران با ۲۴۵ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم های ارمنستان و روسیه به ترتیب با ۱۷۵ و ۲۵ امتیاز دوم و سوم شدند.
از نکات مهم و زیبایی این دوره از رقابتها مزین شدن پوستر و تابلوهای رقابتها به تصویر سردار شهید قاسم سلیمانی و برگزاری مسابقات با عنوان یادواره این شهید بزگوار بود.
در ادامه جدول کامل توزیع مدال چهلمین دوره رقابتهای کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی را با هم مرور می کنیم .

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %