0 0
Read Time:۴ Minute, 18 Second

منا محمد بیگی – فوتبال – نشست خبری هیأت فوتبال استان کرمانشاه با خبرنگاران ورزشی در خصوص تیم های پایه و استعدادیابی در فوتبال برگزار شد

به گزارش جام ورزش در ابتدای این جلسه ، جواد مرادی مسئول کمیته استعداد یابی و جوانان هیات فوتبال با اشاره به پیشرفت چشمگیر فوتبال پایه در چند سال اخیر گفت : تیم ها و باشگاههای پایه استان در لیگ های پایه کشور حضور قدرتمندی داشته اند و لیگ های استان در تمامی رده های سنی بصورت منظم برگزار شد .

وی افزود همانگونه شاهد هستیم از سال ۹۸ تمامی تیم های زیر ۱۲سال ،نوجوانان ، جوانان و امید به ترتیب و منظم در لیگ های استان حضور داشته اند و این را می توان مهمترین دستاورد هیات فوتبال در زمینه فوتبال پایه دانست.

جواد مرادی تصریح کرد ،در فصل جدید یعنی فصل ۴۰۰-۴۰۰۱ که از ماه اینده آغاز خواهد شد سعی براین داریم که مسابقات در رده های نوجوانان و جوانان به صورت لیگ برتر و لیگ یک برگزار شود .

مرادی تاکید کرد طبق ارزش گذاری هایی که برای تیم های لیگ استان قائل شدیم برای سطح اول مسابقات ۱۰ تیم در لیگ برتر استان حضور خواهند داشت و مابقی تیم ها بعنوان نماینده هر شهرستان خواهند بود و تیم های سقوط کننده از لیگ برتر در لیگ یک استان باید حضور داشته باشند .

مسئول کمیته استعداد یابی و جوانان هیات فوتبال افزود : هدف از این ارزش‌گذاری این است که باشگاه هایی که بصورت مستمر در رده پایه فعالیت می کنند و حضور منظمی دارند بتوانند در سطوح بالاتری قرار بگیرند تا رقابت‌ها جذابتر و حرفه ای تر برگزار شود

مرادی با بیان اینکه فوتبال پایه استان می تواند جایگاه ۱تا ۵ فوتبال کشور را داشته باشد تاکید کرد، همان طور که از لحاظ باشگاه داری و حضور تیم ها در رده پایه حرف اول را در استان های هم جوار می زنیم می توانیم در سطح کشور هم در رده های بالا قرار بگیریم و این پتانسیل در سالهای اخیر بخوبی نمایش داده شده است.

مرادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به راه اندازی و مدیریت سامانه نقل و انتقالات هیات فوتبال گفت ، خوشبختانه با حمایت های اقای محبی رئیس هیات استان ، شرایطی محیا شده است که از فصل جدید تمامی مسابقات در رده های پایه و بزرگسالان و همچنین بانوان از طریق سامانه نقل و انتقالات برگزار خواهد شد.

وی مزایای این سامانه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد این سامانه به فدراسیون فوتبال متصل است و می توانیم با آن بایگانی خوبی از تمامی فوتبال استان در اختیار داشته باشیم

مرادی افزود در حال حاضر تعداد استان هایی که از سامانه استفاده میکنند دورقمی نشده است و با این شرایط فوتبال استان کرمانشاه بنیان گذار و پایه گذار این سامانه خواهد بود .

مسئول کمیته استعداد یابی و جوانان فوتبال استان بیان کرد درسال ۹۹ تمامی مسابقات برای تمامی تیم ها رایگان برگزارشده است ، و به تمامی تیم هایی هم که از شهرستان حضور داشتند اجازه داده شد که به صورت رایگان در مسابقات استانی شرکت کنند.

در بخش دیگری از این نشست مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار جام ورزش در خصوص استعداد یابی گفت خوشبختانه مدارس فوتبال در چندسال گذشته از حالت فصلی خارج شده و مجوزها به صورت سالیانه و دائمی داده شده است که همین امر نقش بسزایی در رشد و توسعه فوتبال استان داشته است.

وی افزود خوشبختانه در تمام شهرستان ها باشگاه و مدرسه فوتبال داریم که در سال گذشته و در لیگ نوجوانان و جوانان با وجود شرایط کرونایی شاهد حضور ۱۶ تیم در لیگ جوانان استان بودیم

مرادی اشاره ای هم به نقاط ضعف در فوتبال پایه استان داشت و تاکید کرد در فوتبال ضعف هایی در زمینه سخت افزاری و امکانات در برگزاری مسابقات داریم و انتظار داریم که برای رفع این کاستی ها اماکن دولتی در اختیار فوتبال پایه استان قرار بگیرد .

این مسئول افزود :متاسفانه در شهرستان هایی که فقط یک زمین چمن داشتند آن زمین به مزایده در کمسیون ماده ۸۸ اداره کل گذاشته شده است و به بخش خصوصی واگذار شده است که دراین صورت فوتبال آن شهرستان اختصاصی و تک قطبی شده است و در نتیجه این امر ، خیلی از استعدادها به ناچار مجبور به کناره گیری از فوتبال خواهند شد .

جواد مرادی گلایه ای هم از استاندار کرمانشاه و مسئولان ورزش استان داشت و بیان کرد متاسفانه آقای بازوند و مدیر کل ورزش و جوانان
در شرایطی که فوتبال استان در رده پایه خیلی درخشان حاضر شد، کمترین حمایت را از این تیم ها انجام دادند که همین امر باعث سرخوردگی بسیاری از مربیان و بازیکنان این تیم ها شده است

وی گفت به نمایندگی از طرف فوتبال پایه استان عاجزانه تقاضا داریم که مسوولان ورزش استان امکانات و ابزارهای لازم را در اختیار فوتبال پایه قرار دهند چون قطعا رشد و نمو چشمگیر به همراه خواهد داشت و نهایتا به توسعه فوتبال در استان کرمانشاه ختم می شود

مرادی در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه فوتبال در استان تاکید کرد با توجه به برنامه ریزی های که صورت گرفته است به طور قطع در آینده ای نزدیک فوتبال کرمانشاه جز برترین تیم های کشور حتی در رده های بزرگسالان هم خواهد بود .

خبرنگار : منا محمدبیگی
سردبیر خبر : محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %