0 0
Read Time:۱ Minute, 39 Second

بمناسبت شب های قدر برنامه ورزش زورخانه ای و باستانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش: در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان ، سی و یکم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ مراسم ورزش زورخانه ای و باستانی با حضور پیشکسوتان ، قهرمانان و ورزشکاران در محل زورخانه ثارالله واقع در مجموعه ورزشی بعثت سپاه نبی اکرم (ص) برگزار شد.

وحید نویدی معاونت تربیت بدنی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در خصوص دعا و اعمال شب های قدر ، گفت : در تمام سال، ماهی به عظمت ماه پربرکت رمضان نیست؛ زیرا ماهی است که خداوند آن را برای اهدای بالاترین هدیه خود به جهان بشریّت، یعنی «قرآن مجید» برگزیده است. همچنین ماهی است که شب قدر در آن واقع شده، شبی که مقدّرات یک سال انسان‌ها بر حسب شایستگی‌ها و لیاقت‌هایشان تعیین می‌شود و عبادت آن برتر از عبادت هزار ماه است؛ اینگونه است که در دعای روزانه ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیْلَهِ القَدْرِ؛ خدایا در این ماه درک فضیلت شب قدر را روزی‌ام کن۰»

وی افزود : شب قدر که برتر از هزار ماه است، جلوه‌ای روشن از مهربانی و رأفت بی‌انتهای خدای متعال است، زیرا حضرت حق همیشه برای بخشیدن بندگان خویش از هر بهانه‌ای استفاده می‌کند. چنانکه آمدن ماه مبارک رمضان برای همه ما فرصت آمرزش است و صد البته رسیدن به شب‌های قدر نور علی نور دیگری برای ماست که از این شرایط برای توبه، ترک معصیت و قرب الهی بهره ببریم و به سمت خدا برگردیم.

معاونت تربیت بدنی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در ادامه بیان کرد : در روایتی از امام باقر علیه‌السلام آمده است: هرکس شب قدر را احیا دارد، گناهان‌ او آمرزیده شود، هرچند زیاد باشد. لذا به بیان مرحوم «علّامه مجلسی»، بهترین اعمال در این شب‌ها طلب آمرزش گناهان‌ و دعا برای امور دنیوی و اخروی است.

نگارنده خبر : مهدی حشمتی

سردبیر : محمد موسوی

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %