0 0
Read Time:۱ Minute, 17 Second

مسابقات پارکور قهرمانی کارگری استان کرمانشاه با هیجان و زیبایی خاصی برگزار شد.

به گزارش رسانه برتر ورزشی ، جام ورزش : مسابقات پارکور قهرمانی کارگری استان کرمانشاه در بخش بانوان و آقایان با شکوه خاصی با حضور ۱۳۸ پارکور کار بمناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل سالن شهید سردار حاجی علیانی شهرک بسیج برگزار شد‌.
ماشالله جلیلیان مسئول برگزاری این دوره از رقابتها در خصوص ورزش پارکور گفت : پارکور (به فرانسوی: Parkour) یعنی عبور از موانع در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از روان‌ترین ، کارآمدترین ، کاربردی‌ترین ، آسان‌ترین و ساده‌ترین شیوهٔ حرکتی با کمترین انرژی مصرفی بدن از یک مبدأ به مقصد.

وی افزود : در پارکور اصلاً نباید مسیر (مبدأ و مقصد) مشخص باشد، یعنی که موانع و مسیر از قبل تعریف شده نیستند. این فرد است که تصمیم می‌گیرد با استفاده از توانایی‌های خود از کدام مسیر برود و از کدام شیوهٔ حرکتی برای عبور از موانع استفاده کند.

جلیلیان که خود یکی از مربیان ارزنده در این رشته می باشد عنوان کرد : در پارکور فرد به هیچ‌ وجه دنبال موانع نمی‌گردد، این مسیر است که موانع را در مقابل راه فرد می‌گذارد. به کسانی که از اصول پارکور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» (به فرانسوی: traceur) گفته می‌شود.

گفتی است : در این دوره از مسابقات ابوذر انوری فرمانده ناحیه سپاه شهرستان کرمانشاه ، مجید حسینی فرمانده حوزه ۲ بسیج شهرستان کرمانشاه و آمنه طهماسبی مسئول برگزاری مسابقات پارکور بانوان در محل برگزاری حضور داشتند.

مدیر مسئول: مهدی حشمتی

نگارنده خبر : مهسا رحمت آبادی

About Post Author

مدیر مسوول : مهدی حشمتی

مهدی حشمتی مدیر مسوول پایگاه خبری جام ورزش - خبرنگار ، روزنامه نگار و عکاس ، ورزشی - دبیر سابق سرویس ورزشی روزنامه باختر - عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران - عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه - عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه - عضو صندوق اعتباری هنر - عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد - مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %