0 0
Read Time:۲ Minute, 7 Second

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه در خصوص سه اصل مهم ، سرمایه گذاری قابل معامله ETF (پالایش یکم ) ، آزاد سازی سهام عدالت و بورس سخن گفت.

به گزارش سایت خبری اجتماعی ورزشی ، جام ورزش : در نشستی که پیش از ظهر روز چهارشنبه “دوازدهم” شهریور ماه در سالن جلسات اداره کل امور مالیاتی استان کرمانشاه برگزار شد، امیر حمزه حیدریان اظهار داشت : پس از اجرایی شدن طرح فروش صندوق دارا یکم و استقبال چشمگیر افراد از این صندوق ، دولت برای بار دوم قصد ارائه سهام خود در قالب صندوق پالایشی یکم در بازار سرمایه را دارد.

وی عنوان داشت : صندوق دارا دوم در واقع دومین صندوق سرمایه گذاری ETF دولتی می باشد که هدف از ایجاد آن فراهم آوردن شرایطی برای دسترسی همه افراد به بازار بورس و بهبود وضعیت اقتصادی خانوارها می باشد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه افزود : پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری دارا دوم برای شرکت های پالایش نفت بندرعباس ، تهران ، اصفهان و تبریز می باشد که از “پنجم” شهریور ماه آغاز شده و به مدت دو هفته تا “نوزدهم” شهریورماه ادامه خواهد داشت . که هر کدام از هم استانی های عزیز می توانند تا سقف ۵ میلیون تومان از سهام این صندوق را خریداری کنند.

این مسئول بیان کرد : افرادی که در صندوق دارا یکم مبلغ ۲ میلیون تومان سرمایه گذاری کردند، می توانند در صندق سرمایه گذاری دارا دوم مبلغ ۳ میلیون تومان دیگر سرمایه گذاری کنند در مجموعه سرمایه ‌گذاری در صندوق دارا اول و دوم مبلغی بالغ بر ۵ میلیون تومان می باشد که امیدواریم همچون گذشته مردم از این فرصت به نحوه احسن استفاده کنند و تا پایان تاریخ مذکور پذیر نویسی را انجام دهند.

حیدریان بیان داشت : از دیگر کارهایی که در دستور کار داریم ،بحث ساماندهی مشمولین سهام عدالت می باشد که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند ، مجامع شرکتهای سرمایه گذاری استانی در ۳۱ شهریورماه انجام خواهد شد و از همه هم استانی عزیز تقاضا داریم با حضور در دفاتر پیشخوان منتخب دولت مراجعه کنند و احراز هویت سامانه سجام را انجام دهند تا بتوانند از فرصت سه تا شش روزی که متعاقباً اعلام می‌شود حضور داشته باشند و هیئت مدیره را انتخاب کنند.

وی عنوان کرد : افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را بفروشند و طبق اعلام دستور از سوی دولت ۳۰ درصد دیگر از سهام آنان در دهه مبارک فجر قابل فروش می باشد و ۱۰ درصد باقی مانده تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ صادر می گردد.


گالری پیدا نشد !

خبرنگار : مهدی حشمتی

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %