تکواندو

در پایان مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان پسر جام سفیر کره جنوبی، تکواندوکاران مازندرانی بر سکوی قهرمانی ایستادند، آذربایجان شرقی عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد ، اصفهان سوم و کرمانشاه در جایگاه چهارم ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش : سی امین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان پسر «جام سفیر کره جنوبی» روز پنج شنبه “چهاردهم” آبانماه با حضور ۳۰۶ تکواندوکار از استان های سراسر کشور به میزبانی هیات تکواندو استان مازندران و در سالن «سرداران شهید نوبخت» بابلسر آغاز و تا تاریخ “شانزدهم” آبانماه بطول انجامید.

مازندران با کسب ۳ طلا، یک نقره، یک برنز و ۴۶۷ امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد ، آذربایجان شرقی با ۲ طلا، یک نقره، یک برنز و ۳۴۰ امتیاز دوم شد و اصفهان نیز با ۲ طلا، ۳ برنز و ۳۲۹ امتیاز عنوان سومی را به خود اختصاص داد.

تیم‌های کرمانشاه، تهران، خوزستان، فارس، مازندران، زنجان و البرز نیز بترتیب عنوان چهارم تا دهمی را کسب کردند.

تیم نوجوانان تکواندو استان کرمانشاه عنوان چهارمی جام سفیر کره جنوبی را بدست آورد .
امیرحسین امجدیان طلا
علیرضا تیشه نقره
امیر ماهان محمدی نقره
محمد حسن غلامی نقره
امیر حسام جانجانی برنز
وحید ناصری سرمربی ، جواد خاوری و پژمان ناصری مربیگری تیم را بعهده داشتند.


اسامی مدال آوران این رقابت ها به شرح ذیل است:

وزن اول (۴۵- کیلوگرم):
۱-  رضا زارع (فارس)
۲- سید هیربد صادقی (مازندران)
۳- علیرضا علی خان زاده (مازندران) – یاسر خواجه زاده (بوشهر)

وزن دوم (۴۸- کیلوگرم):
۱-  رضا حصاری (مازندران)
۲-  امیرماهان محمدی (کرمانشاه)
۳-  عرفان انوری (ایلام) – امیررضا مددی (تهران)

وزن سوم (۵۱- کیلوگرم):
۱- علیرضا حسین پور (مازندران)
۲- ایمان کاظمی (تهران)
۳- کیوان کاظمی (قم) – امید نقدی (ایلام) 

وزن چهارم (۵۵- کیلوگرم):
۱- علی توکلی (اصفهان)
۲- امیرحسین بزرگی (آذربایجان شرقی)
۳- محمد شیرازی فر (فارس) – محمدشایان احمری (مرکزی)

وزن پنجم(۵۹- کیلوگرم):
۱- امیرحسین امجدیان (کرمانشاه)
۲-  شایان رستمی (زنجان)
۳- شهاب یوسفی (تهران) – فرشاد عبادزاده (آذربایجان شرقی)

وزن ششم (۶۳- کیلوگرم):
۱- سالار رحمتی  (اصفهان)
۲- فرزام تنهایی (گیلان)
۳- میلاد علی پور (قزوین) – محسن سلیمانی (خراسان شمالی)

وزن هفتم (۶۸- کیلوگرم):
۱- حامد اصغری (آذربایجان شرقی)
۲- مهدی طهماسبی (مازندران)
۳- امیررضا صادقیان (مازندران) – محمد جواد صفری (اصفهان)

وزن هشتم (۷۳- کیلوگرم):
۱- ابوالفضل غفاری (مازندران)
۲- محمد مقدم فرد (تهران)
۳- امین خلجی (زنجان) – محمدرضا کریمیان (اصفهان)

وزن نهم (۷۸- کیلوگرم):
۱- محمد امین سلیمانی (خوزستان)
۲- محمد طاها شمخالی (البرز)
۳- محمدرضا محبی (اصفهان) – امیرحسام جانجانی (کرمانشاه)

وزن دهم (۷۸+ کیلوگرم):
۱- علی نجفی (آذربایجان شرقی)
۲- علیرضا تیشه (کرمانشاه)
۳- علی مدرسی (خوزستان) – حمیدرضا بدری (تهران)