0 0
Read Time:۱ Minute, 31 Second

به مناسبت دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات سنتی بومی محلی به میزبانی امور آبفا استان کرمانشاه به همت اداره ورزش و جوانان و هیات بومی محلی شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش در گفت و گو با علیرضا کاکاوند مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه وی اظهار داشت: این دوره از مسابقات بمناسبت چهل و دومین فجر پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور خانواده بزرگ شرکت آبفا استان دردو بخش همکاران آقا و خانم بمدت دو روز ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه با هدف تقویت قوای روحی و جسمی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی برای این عزیزان، در فضایی کاملا دوستانه که موجب همدلی و صمیمیت بیشتر در بین کارکنان موثر خواهد بود، برگزار شد.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه با بیان اینکه مسابقات بومی محلی ریشه در سنته دیرینه زاگرس نشینان دارد عنوان کرد: بخشی از میراث ناملموس استان کرمانشاه بازی های بومی و محلی است که در گذشته ای نه چندان دور نقش مهمی در سلامت جسم و روان مردم مناطق مختلف به ویژه فرزندان این مرز و بوم در قالب فعالیت های تفریحی و ورزشی ایفا می‌کرد،و وظیفه ما این است که این میراث را به آیندگان منتقل کنیم.

وی بیان کرد : درکنار برگزاری این مسابقات برپایی سیاه چادر ، پخت غذاهای سنتی همچون آش رشته ، بژی و… دور از فضای اداری برای همکاران و شرکت کنندگان در مسابقات فراهم شده بود و امیدوارم اینگونه مراسمات در میان ادارات بصورت یک فرهنگ پذیرفته شود و هر چند وقت یکبار در مناسبت های مختلف برگزار شود.

گفتنی است : با حضور مصطفی باباملکی ریاست و غلامرضا همتی مسئول امور ورزش شهرستان کرمانشاه مسابقات طناب کشی ، دال پلان ، دارت ، آمادگی جسمانی و دوی صد متر در بین کارکنان آبفا استان کرمانشاه برگزار شد.

عکس + خبر : مهدی حشمتیگالری پیدا نشد !

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %