0 0
Read Time:۲ Minute, 2 Second

به مناسبت هفته ازدواج و در راستای پاسداشت سنت حسنه ازدواج ، همکار جوان عارف نظری طی مراسمی توسط مصطفی باباملکی ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار جام ورزش : در این مراسم که مصطفی باباملکی ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه و دیگر همکاران این اداره حضور داشتند، از عارف نظری همکار با اخلاق که به تازگی پیمان مقدس ازدواج را با همسرشان بسته اند، تقدیر شد.
مصطفی باباملکی با اشاره به نقش ازدواج در تعالی افراد اظهار داشت: ازدواج، مایه ی آرامش فکری و روحی جوان و احساس شخصیت و اعتماد به نفس می شود و او را از بی عاری و بیکاری و بی برنامگی و ناامیدی می رهاند و جلوی برخی گناهان را می گیرد و موجب صیانت روحی و اخلاقی جوان می شود. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نیز فرموده است:من تزوج فقد احرز نصف دینه فلیتق الله فی النصف الباقی.

هر کس ازدواج کند، نیمی از دین خود را نگه داشته است، پس در نیمه باقی مانده، از خداوند پروا کند و تقوا بورزد.

وی از دیگر آثار ازدواج ، بستر مناسب و انگیزه ی قوی تر برای تامین معاش و در آمد عنوان کرد و گفت : گرچه نباید بی حساب و بدون سنجش دست به ازدواج زد و لازم است که شرایط اقتصادی و توانایی‌های مالی هم لحاظ شود، ولی وعده ی خداوند را نیز نباید فراموش کرد که قول داده است تنگدستی را به غنا تبدیل کند و جایی برای بیم از فقر باقی نگذارد. پس ایجاد روحیه ی توکل و اعتماد به لطف الهی، بعد مثبت دیگری از تشکیل خانواده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه عنوان کرد : همکار عزیزمان عارف نظری بخاطر رعایت کردن کامل پرتکل های بهداشتی و حفظ سلامت بستگان از برگزاری جشن و عروسی ، دعوت مهمانان و همکاران ، گرفتن تالار و دیگر تجملات مرسوم صرف نظر کرده و صرفاً با حضور پدرو مادر عروس و داماد این فضیلت الهی را به جای آوردند.

وی افزود : بهترین الگو برای جوانان در امر ازدواج ، زندگی ائمه معصومین (ع) بویژه حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است و جوانان باید با الگو گرفتن از این بزرگواران و توکل به خدا موانع شدید و شرایط سخت را از این امر مقدس برداشته و اقدام به ازدواج آسان نمایند.

گفتنی است : از سوی ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان و دیگر همکاران هدیه ای به رسم یاد بود به ایشان اهدا شد.

About Post Author

مدیر مسوول : مهدی حشمتی

مهدی حشمتی مدیر مسوول پایگاه خبری جام ورزش - خبرنگار ، روزنامه نگار و عکاس ، ورزشی - دبیر سابق سرویس ورزشی روزنامه باختر - عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران - عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه - عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه - عضو صندوق اعتباری هنر - عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد - مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %