0 0
Read Time:۱ Minute, 36 Second

در پی تشدید ویروس کرونا و شیوع گسترده این ویروس در سراسر جهان بالاخره پس از کش و قوس های فراوان بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو به تعویق افتاد.

کمیته بین المللی المپیک در نهایت تسلیم ویروس کرونا شد و المپیک توکیو را به تعویق انداخت.

به گزارش جام ورزش، نشریه اسپانیایی آ.اس در خبری فوری از به تعویق افتادن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
بدین ترتیب بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در تاریخ قبلی یعنی ۲۴ جولای تا نهم آگوست (۳ مرداد تا ۱۹ مرداد) برگزار نخواهد شد.

این اتفاق به خاطر فشار فدراسیون‌ها و کمیته المپیک های مختلف کشورهای جهان صورت پذیرفت.
فدراسیون دوومیدانی و شنای آمریکا از جمله سازمان هایی بود که شنبه درخواست تعویق این بازی ها را داده بودند.
کارشناسان معتقدند احتمال ریسک برگزاری بازی ها بدون حضور خیلی از کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا وجود داشت و در همین راستا خبرهای از کناره گیری استرالیا و کانادا از رقابتهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو به گوش می رسید.
کمیته بین المللی المپیک تا یک ماه دیگر تاریخ جدید بازی ها را اعلام خواهد کرد.
گفتنی است در ماه‌های اخیر شیوع این ویروس، مسوولان ورزش اکثر کشورهای دنیا مجبور به لغو رویدادهای ورزشی ملی و محلی شده بودند که مهمترین آنها لیگ های معتبر فوتبال در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران بود.
از آنجاییکه اماکن ورزشی که تراکم جمعیتی فراوانی دارد یکی از کانون‌های انتشار ویروس است ، خوشبختانه در اولین روزهای خبر انتشار این ویروس در کشور ، مسوولان ورزشی استان اکثر مکانهای عمومی و خصوصی فعالیت های ورزشی از جمله باشگاههای ورزشی را تعطیل کردند و در پی آن با مساعدت مدیران ورزش استان و شهرستان اجاره ماههای اسفند و فروردین باشگاههای که مالکیت آن در اختیار اداره ورزش و جوانان بود بخشیده شد و بسیاری از مالکان باشگاههای خصوصی استان نیز با هدف خیرخواهانه و پیوستن به #کمپین_مالکان_منصف ، اجاره های خود را بخشیدند.

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار ، ورزشی ، اجتماعی و سیاسی سردبیر جام ورزش - خبرنگار خبرگزاری ایلنا - دبیر سرویس ورزش هفته نامه بیستون و بیستون ورزشی - خبرنگار روزنامه و خبرگزاری های محلی و سراسری - خبرنگار مستقل عضو رسمی اتحادیه جهانی ورزشی نویسان عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران عضو اتحادیه روزنامه نگاران ایران عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه عضو صندوق اعتباری هنر عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %