0 0
Read Time:۲ Minute, 37 Second

پنجمین دوره مسابقات قویترین مردان و زوران کُردی همزمان با جشن بزرگ خرمن در اقامتگاه بوم گردی آکام برگزار شد.

مهدی حشمتی / پایگاه خبری جام ورزش از کرمانشاه: هر ساله مسابقات قویترین مردان و زوران کُردی در روستای هدف گردشگری چغاخزان با استقبال پرشوری از سوی مردم و مسئولین به مدیریت مختار زارعی برگزار می شود.

امسال همچون سال‌های گذشته در روستای چغاخزان در اقامتگاه بوم گردی آکام به همت و همکاری بخشداری شهر کوزران ، اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه ، شهرداری شهر کوزران، هیات ورزشهای روستایی و بازی‌های بومی محلی استان و شهرستان کرمانشاه، صنایع تولیدی شهیدی ، بانک رسالت و دهیاری روستای چغاخزان برگزار شد.

مختار زارعی دهیار نو آور و بنیانگذار این مسابقات در منطقه ایل سنجابی ست ، برای پنجمین بار است که وی توانسته است شور و نشاط را در دل جوانان زنده کند.

زارعی ، هدف از برگزاری مسابقات قویترین مردان ، زوران کُردی و جشن بزرگ خرمن ، شناساندن آداب و رسوم عشایر که ریشه در آبا و اجدادی مردمان این منطقه دارد، بیان کرد و گفت : خداروشاکریم که استقبال خوبی را در این هوای گرم شاهد بودیم، با توجه به اینکه در پانزدهم تیر ماه در یک هوای گرم تابستانی این مسابقات برگزار شد ، صفا و صمیمیت بر این گرما غلبه کرده بود و رقابت های بسیار زیبا و بدون حاشیه انجام شد.

گفتنی است : در حاشیه این دوره از مسابقات پخت نان محلی، بژی ، اجرای گروه هلپرکه سنتی همراه با ساز و دهُل کُردی و همچنین بازی‌های بومی محلی بجهت هر چه بهتر برگزار شدن برپا شده بود.

در پایان این دوره از رقابتها ، در وزن منفی ۹۰ کیلوگرم داریوش عزیزی از ایل سنجابی قهرمان شد، شهرام کریمی از روانسر در جایگاه دوم ایستاد و حسین اکبری از کرمانشاه سوم شد ، در وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم امید پیری از ایل سنجابی ، جلال مرادی از ایل سنجابی و محمد حسن زاده از کرمانشاه بترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در رشته زیبا و جذاب زوران که ثبت ملی هم شده است و خواستگاه مردم کرمانشاه نیز هست برزان سعیدیان از جوانرود در وزن منفی ۹۰ کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید. مصعب حسینی دیگر ورزشکار جوانرودی در جایگاه دوم ایستاد ، در وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم سعید فاروغی پرچم دار ایل سنجابی اول شد و عنوان پهلوان این دوره از مسابقات را از آن خود کرد ، شادمان احمدی از جوانرود در همین وزن دوم شد. یزدان آسیبه مسئولیت برگزاری این مسابقات را برعهده داشتند.

جمشید عزیزی بخشدار شهر کوزران ، مصطفی باباملکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه و غلامرضا همتی مسئول امور ورزش از نزدیک شاهد برگزاری این مسابقات بودند.

از نکات قابل توجه این رویداد حضور ارزشمند اصحاب رسانه بود، اردشیر سید احمدی ، محمد نجار از گروه ورزش زاگرس ، محسن امیر بهمراه علی اقبالی تصویر بردار از خبر زاگرس، عبدالله مرادی از گروه میلکان ، شهرام نیریزی کانال مطالبات مردم ، مهدی خالوندی روابط میراث فرهنگی و سردبیر گروه میلکان ، پایگاه خبری جام ورزش _ رسانه برتر به سردبیری محمد موسوی ، روزنامه باختر ، هفته نامه بیستون ، گروه رسانه های خبر سراسری گیتی آنلاین ، رسانه سراسری باور ملی و دیگر رسانه های محلی که جای تقدیر و تشکر از این عزیزان را داریم.

u

About Post Author

مدیر مسوول : مهدی حشمتی

مهدی حشمتی مدیر مسوول پایگاه خبری جام ورزش - خبرنگار ، روزنامه نگار و عکاس ، ورزشی - دبیر سابق سرویس ورزشی روزنامه باختر - عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران - عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه - عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه - عضو صندوق اعتباری هنر - عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد - مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %