0 0
Read Time:۱ Minute, 48 Second

بمناسبت روز جهانی معلولین همایش سوارکاری ویژه معلولین در اصطبل باران به مدیریت آقای یزدان مهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه به نقل از جام ورزش : روز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۳ دسامبر برگزار می‌شود.

عزت اله پرنیان ریاست هیات ورزشهای جانبازان و معلولین استان کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن روز جهانی معلولین همایشی را در محل اصطبل باران به مدیریت یزدان مهر،  ویژه این عزیزان بجهت شاد کردن و آموزش سوارکاری ، را برگزار نموده ایم .

وی با اشاره به اینکه کمک و یاری رساندن به هم نوع، فضیلتی است بزرگ و در اسلام سفارش زیادی به آن شده است افزود : البته این کمک باید به حال کمک گیرنده مفید باشد و موجب ناراحتی او نشود. کسانی که با انگیزه خودنمایی، ارضای حس خود بزرگ بینی و فخر فروشی به دیگران کمک می کنند، راه خطا می روند. در این میان، کمک به افراد معلول، برداشتن همه موانع و مشکلات نیست، بلکه کمک به انجام کاری است که این افراد از عهده آن برنمی آیند. فراهم ساختن امکانات شرکت واقعی معلولان جسمی در زندگی اجتماعی، در آن ها دلگرمی، اعتماد به نفس و نشاط می آفریند.

وی عنوان کرد : هدف ما از برگزاری این همایش ایجاد اعتماد به نفس و دلگرمی با آموزش و سوارکاری در بین معلولین بود و خوشبختانه شور و شوق را در چشمان آنها مشاهده کردیم ، تلاش برای حیات دوباره و رهایی از درد و بیماری .

ریاست هیات ورزشهای جانبازان و معلولین استان کرمانشاه گفت: معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاّق هنری و فکری خود را رشد داده و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی سازی جامعه به کار گیرند.

وی در ادامه بیان داشت: آنچه در ارتباطات اجتماعی با معلول باید در نظر گرفت، این نکته است که ارتباط با آنها، باید همراه احترام باشد و از ترحم به ایشان دوری گزید.

وی در پایان اضافه کرد : به یاد داشته باشیم آنچه توانایی را می سازد، اراده است و اراده اگر بخواهد جاری شود، هیچ بهانه ای را نمی شناسد.

 

نگارنده خبر : مهدی حشمتی

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %