1 0
Read Time:۲ Minute, 4 Second

مسابقات دوومیدانی قهرمانی نونهالان منطقه چهار کشور در کرمانشاه برگزار شد، و بانوی دونده کرمانشاهی به عنوان ستاره این دوره از رقابت‌ها معرفی شد.

مریم قوی- جام ورزش : مسابقات دوومیدانی قهرمانی نونهالان منطقه چهار کشور در ۲ بخش پسران و دختران به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، علاوه بر اینکه تیم دختران الف کرمانشاه مقام اول این دوره از رقابت‌ها را کسب کرد .
«آتوسا آتش بجان» دختر دونده کرمانشاهی نیز به عنوان ستاره این دوره از رقابت‌ها معرفی شد.
آتوسا چهارده ساله است. او قبل از اینکه وارد رشته دوومیدانی شود ورزش را با رشته تکواندو شروع کرد. در حال حاضر مدت سه سال است که ورزش دوومیدانی را به صورت حرفه‌ای آغاز کرده و طی این مدت سه بار در مسابقات درون استانی حضور داشته و در هر سه مسابقه مقام اول را کسب کرده است.
او درباره آخرین مسابقه‌اش یعنی مسابقات منطقه چهار کشور گفت: «این دوره از مسابقات خیلی خوب بود، تمام رقیبانم تلاش خودشان را کردند و رقابت عالی بود.»
آتوسا درباره نحوه انجام تمریناتش ادامه داد: «تمریناتم به نظر مربی بستگی دارد. من در هر فصل تمرینات متفاوتی دارم.»
او درباره برنامه آینده‌اش اظهار کرد: «امیدوارم در کنار مربی‌ام به مراتب بالاتر که گرفتن ورودی مسابقات آسیایی است فکر می‌کنیم.» این دونده نوجوان کرمانشاهی خطاب به هم سن و سال‌های خود گفت: «من به هم سن و سال‌های خودم توصیه می‌کنم که برای چیزی که می‌خواهند تمام تلاششان را بکنند.»
ستاره جدید دوومیدانی بانوان استان کرمانشاه، در پایان از مربی و خانواده خود تشکر کرد و گفت: «من از خانم فتاحی به خاطر زحماتی که برایم کشیده است تشکر می‌کنم.
از خانواده‌ام هم به خاطر اینکه همه جوره در کنارم بوده‌اند نیز تشکر می‌کنم که به من کمک کردند به اینجا برسم.»

پس از سال‌ها دوری بانوان دونده کرمانشاهی از میادین قهرمانی، چند سالی است که این رشته ورزشی در استان بخصوص در بخش بانوان رشد چشمگیری داشته است و دوندگان قدرتمندی در رده سنی پایه پا به عرصه ظهور گذاشته‌اند و رشد و پیشرفت و رسیدن آنها به مقاطع بالاتر که همانا قهرمانی در سطح ملی و بین المللی است نیازمند حمایت و توجه ویژه مسئولان به ویژه اسپانسرها است؛ امیدواریم مسئولان مربوطه به این رشته ورزشی که مادر تمام رشته‌های ورزشی است به ویژه در بخش بانوان توجه بیشتری داشته باشند تا شاهد درخشش آنها در میادین ملی و بین المللی باشیم.

خبرنگار : مریم قوی
سردبیر خبر : محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار اجتماعی ، ورزشی و سیاسی مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %