0 0
Read Time:۱ Minute, 19 Second

جشنواره بلوط صبح روز پنج شنبه “سی ام” آبانماه با حضور پرشور مردم و مسئولین در روستای چقاماران بی ابر واقع در ۴۵ کیلومتری جاده کرمانشاه به کامیاران برگزار شد.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه در گفتگو اختصاصی با خبرنگار جام ورزش گفت : مراسمی که امروز داشتیم تحت عنوان جشنواره بلوط با برنامه ریزی یکماه با همکاری اداراه ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه ، منابع طبیعی و زیست محیطی ، میراث فرهنگی و با همت دهیاران بخش مرکزی در روستای چقاماران بی ابر برگزار شد.

فتحی با تاکید بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست افزود: این جشنواره با هدف ارتقاء فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی برگزار شد و یکی از دلایل برگزاری جشنواره در این منطقه وجود درختان بلوط می باشد.

وی بیان کرد : به لطف خدا و با کمک و مشارکت مردم روستا هفت سال است بدونه آتش سوزی جنگل ها حفظ شده است

بخشدار بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه عنوان داشت : مراسم کاشت بلوط ، جشن بلوط توسط دختران با لباس محلی ، برپایی سیاه چادر ، شاهنامه خوانی ، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی ، پخت نان ، آش و شیرینی های محلی و برگزاری مسابقات ورزشی بومی از برنامه های متنوع این جشنواره بود .

گفتنی است : از سوی اداره ورزش و جوانان و هیات ورزشهای روستایی و بازیهای بومی محلی شهرستان کرمانشاه مسابقات محلی همچون سرگیژان ، پرش با گونی برگزار و به نفرات اول تا سوم البسه ورزشی و توپ فوتبال اهداء شد.

در پایان مراسم جشنواره بلوط از تعدادی از دهیاران و فعالان محیط زیست بجهت اطفاء حریق و جلوگیری از آتش سوزی مشارکت داشتند از سوی بخشداری بخش مرکزی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %