0 0
Read Time:۱ Minute, 27 Second

مریم رنجبر ورزشکار هیات ورزشهای جانبازان و معلولین استان کرمانشاه/ حتی اگر بارهای بار در راهی که پیش رو گرفتم شکست بخورم دست از هدفم نخواهم کشید.

به گزارش جام ورزش از کرمانشاه : مریم رنجبر نوکانی متولد آبان ماه سال ۱۳۶۰ در محله نوکان بدنیا آمد ، وی در سال ۱۳۸۸ در اداره بهزیستی پیگیر پرونده پزشکی خود بود که با خانمی به نام نسرین نفوشا آشنا می شود و او را به ورزش دوومیدانی دعوت و تشویق می کند.

رنجبر در همان ابتدای ورزش به رشته دوومیدانی (پرتاب وزنه) روی آورد و زیر نظر مربیان زهرا شاه محمدی ، سمیرا محمدی ، علی ناصری و عابدین مرادی تمرینات این رشته را به صورت حرفه ای دنبال کرد.

وی در سال ۱۳۹۶ با توجه به تمرینات زیاد در رشته (پرتاب وزنه) متاسفانه نتوانست مقامی را کسب کند و این تلخ ترین خاطر ورزشی او بشمار می رفت و در سال ۱۳۹۷ با پرتاب ۷ متر و ۳۰ ثانتی متر موفق به کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور شد. رنجبر در همین رشته دو دوره نایب قهرمانی کشور را در کارنامه ورزشی خود دارد.

این قهرمان با توجه به توانایی که در خود دید در همان سال ۱۳۹۷ به رشته وزن برداری ورود پیدا کرد و با توجه به تمرینات حرفه ای زیر نظر مهسا رحمت آبادی مربی ارزنده این رشته، در دسته سنگین وزن با زدن ۷۲ کیلو گرم نایب قهرمان کشور شد.

مریم رنجبر نوکانی با توجه به پشتکاری که داشت هیچگاه از هدفش دست نکشید و معلولیت را محدودیت ندانست و با تمام توان در راهی که پیش روی گرفته بود تلاش کرد تا بتواند به مقام قهرمانی دست پیدا کند و به گفته وی شیرین ترین از آن نیست که نتیجه زحماتت رو با قهرمانی بدست آوری.

نگارنده : مهدی حشمتی

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %