0 0
Read Time:۱ Minute, 53 Second

جلسه هم اندیشی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با حضور مصطفی باباملکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه ، روسای هیات های ورزشی ( کوهنوردی ، موتورسواری و اتومبیلرانی ، پاراگرایدر ) و تشکل مردم نهاد (ندای قاصدک ) در خصوص اطفاء حریق برگزار شد.

به گزارش سایت خبری جام ورزش در کرمانشاه : این نشست پیش از ظهر امروز یکشنبه “هشتم” تیر ماه ۹۹ به ریاست مدیر کل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه برگزار شد.

انشاء اله کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداریی استان کرمانشاه با اشاره به استفاده درست از جنگل ها ، این رحمت و نعمات الهی اظهار داشت: کلش سوزی عمل ناپسندی است که متأسفانه کشاورزان پس از جمع آوری محصول بر روی زمین زراعی انجام داده و با این عمل هم مواد آلی زمین را از بین می‌برند و همچنین عموم مردم که برای تفریح به جنگل ها می روند و با سهل انگاری ، موجب آتش سوزی‌های بزرگ و غیر قابل جبران در سطح منطقه می‌شوند.

وی افزود: رها سازی مواد آتش زا، ابزار شیشه‌ای و … از سوی افراد، روشن کردن آتش در سطح اراضی ملی و زمین‌های زراعی و… خود باعث بروز حوادث ناگواری از جمله حریق در منابع طبیعی و آتش سوزی مزارع می‌شود و این نهایت سهل انگاری بشر است.

مصطفی باباملکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه عنوان داشت : جنگل ها و مراتع میراث گرانبهایی است که از نسل گذشته به ما رسیده و ما باید با حفظ و نگهداری ، آن را به نسل بعد انتقال دهیم.

وی افزود : خوشبختانه جامعه بزرگ ورزش در ” بلایای طبیعی و غیر طبیعی ” نقش موثری را ایفاء می نماید و ما با تمام توان از این ظرفیت به خوبی استفاده خواهیم کرد.

در این نشست کاوه جوانشیر دبیر تشکل مردم نهاد صدای قاصدک افزود : قدر این طبیعت بکر و زیبا را بدانیم که سالیان سال به طول خواهد انجامید تا دوباره درختی بروید و جنگلی زیبا نمایان شود.

وی عنوان کرد : با گذشت بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله ، جامعه خود جوش ورزش استان کرمانشاه خود را ثابت کرده اند ، که با تمام توان پای کار هستند ، فعالان زیست محیطی زیادی در رشته ورزش های هوایی (پاراگلایدر) ، کوهنوردی و موتور سواری و اتومبیلرانی (آفرود) وجود دارند که به یاری طبیعت خواهند شتافت.

خبرنگار : مونا محمدبیگی

About Post Author

مدیر مسوول : مهدی حشمتی

مهدی حشمتی مدیر مسوول پایگاه خبری جام ورزش - خبرنگار ، روزنامه نگار و عکاس ، ورزشی - دبیر سابق سرویس ورزشی روزنامه باختر - عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران - عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه - عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه - عضو صندوق اعتباری هنر - عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد - مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %