0 0
Read Time:۵ Minute, 14 Second

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی بعثت کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت : بسیار خرسندیم که تیمی کاملا بومی را در اختیار داریم و روزهای خوبی را در لیگ دسته دوم فوتبال کشور سپری می کنیم
به گزارش پایگاه خبری جام ورزش ، افشین حسنی در نشست خبری که روز پنجشنبه در سالن جلسات خبرگزاری ایسنا برگزار شد از حضور تیم کاملا بومی بعثت در لیگ دسته دوم فوتبال کشور خبر داد و گفت حاصل این بومی گرایی ، در نتایج خوبی که تا کنون گرفته ایم مشهود است.
مدیر عالم باشگاه بعثت سرمایه گزاری بر روی بازیکنان و مربیان بومی را نتیجه سیاست های جدید باشگاه دانست و گفت در چند سال اخیر تمام تلاشمان را
کرده ایم که با پرورش بازیکنان بومی در رده های سنی پایه ، از آنها در تیم بزرگسالان بعثت استفاده کنیم که خوشبختانه این سیاست تا کنون مثبت بوده است .
حسنی ادامه داد در حال حاضر ۴۵۶ بازیکن در سراسر استان در رده های مختلف باشگاه بعثت مشغول به بازی هستند و تمام ۳۳ بازیکن و اعضای کادر فنی تیم از افراد بومی استان هستند و در تیم امید فوتبال و تیم فوتسال بعثت نیز به ترتیب ۲۸ و ۱۰ بازیکن بومی مشغول به بازی هستند .
وی پتانسیل بازیکنان کرمانشاهی را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت با تکیه بر همین پتانسیل ها می توانیم حضور موفقی در سالهای آینده در لیگ های بالاتر داشته باشیم .
مدیرعامل باشگاه بعثت یکی از عوامل عدم نتیجه گیری در سالهای گذشته را حضور بازیکنان غیر بومی در ترکیب تیم بعثت دانست و افزود : در سالهای گذشته متاسفانه در هفته های آخر هر فصل، بازیکنان غیر بومی به دلایل متعدد از تیم جدا
می شدند که همین امر باعث می شد تیم در پایان فصل نتواند نتایج لازم را کسب کند و از اینرو تصمیم گرفتیم تا جایی که می توانیم از ظرفیت بازیکنان مستعد کرمانشاهی در تیم استفاده کنیم.
حسنی افزود در حال حاضر از تمام شهرستانهای استان کرمانشاه بازیکنانی در تیم بعثت حضور دارند که یک تیم کاملا بومی و متعصب در لیگ دسته دوم حضور دارد و امیدواریم که بتوانیم در این فصل به لیگ دسته یک صعود کنیم.
وی تصریح کرد ، بازیکنانی که از پایه وارد تیم های امید و سپس تیم بزرگسالان شده اند تواناییهای خود را به اثبات رسانده اند و تعدادی از آنها هم ، در
تیم های مطرح و در سطح اول فوتبال کشور مشغول به بازی هستند که از میان آنها می توان حضور سهراب نژاد در تبریز ، پدرام قاضی پور در گلگلهر سیرجان و حمید نوری در فجر سپاسی شیراز و پیکان تهران اشاره کرد که این یکی از افتخارات باشگاه است .
مدیرعامل باشگاه گفت بعثت از
نتیجه گیری تیم در این فصل راضی هستیم و در حال حاضر با دوبازی کمتر در رده نهم جدول لیگ دسته دوم هستیم و اگر بتوانیم این دو بازی عقب افتاده را ببریم می توانیم تا رده دوم جدول صعود کنیم .
حسنی در بخش دیگری از سخنانش ترنسفر بازیکن را یکی از راههای درآمد در
باشگاه داری حرفه ای عنوان کرد و گفت: ، متاسفانه چون تیم بعثت در لیگ دسته دوم فوتبال حضور دارد تیم های لیگ برتری نسبت به خرید بازیکنان تمایلی ندارند و باید تلاشمان را بکنیم یا به لیگ دسته اول صعود کنیم یا امتیاز یک تیم دسته اولی را خریداری کنیم.
وی افزود : با توجه به همین موضوع سال گذشته با کمک استاندار و کادر مدیریتی تیم تا مرحله خرید و پرداخت هزینه خرید امتیاز یک تیم تبریزی که در لیگ دسته اول حضور دارد ، پیش رفتیم که متاسفانه در لحظه آخر با مخالفت هیئت فوتبال تبریز این امر صورت نگرفت .
حسنی بحث اسپانسر را مهمترین بخش باشگاه داری عنوان کرد و افزود : متاسفانه چون مسابقات لیگ دسته دوم از صدا و سیما بصورت زنده پخش نمی شوند بنابراین شرکتها و اسپانسرها تمایلی به اسپانسرینگ در این لیگ ندارند اما در لیگ دسته یک و لیگ برتر شرایط کاملا متفاوت است و در حال حاضر اگر جواز حضور در لیگ یک را بدست بیاوریم ۴ اسپانسر برای بعثت حاضر به حمایت مالی هستند .
مدیر عامل باشگاه بعثت در بخش دیگری از سخنانش در این نشست به تمایل و تلاش برای تشکیل تیم فوتسال بانوان اشاره کرد و گفت با توجه با اینکه بانوان بسیار خوب و مستعدی در فوتسال استان وجود دارد که در تیم ملی و تیم های مطرح در لیگ برتر فوتسال بانوان حضور دارند، به دنبال تشکیل تیم فوتسال بانوان هستیم و اگر شرایط محیا شود و فوتسالیست های بانوی استان تمایل داشته باشند این امر به زودی محقق خواهد شد .
حسنی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص حواشی پیش آمده در خصوص مالکیت تیم فوتسال پتروشیمی پلیمر کرمانشاه عنوان کرد : متاسفانه با وجود اینکه شرکت پتروشیمی کرمانشاه از لحاظ مالی در شرایط بسیار خوبی است اما برای ورزش استان حاضر به هزینه کردن نیست و این در حالی است که
شرکت های پتروشیمی در تمام استانهای کشور دارای تیم های مطرحی هستند که از حیثیت ورزش آن استانها دفاع می کنند.
وی تصریح کرد : به دلیل عدم حمایت پتروشیمی کرمانشاه از تیم فوتسال پتروشیمی پلیمر این تیم با آنهمه بازیکن با استعداد در حال انحلال بود که با مساعدت صابر رحیمی مدیر کل ورزش استان از انحلال نجات یافت و باتوجه به اینکه هیئت فوتبال نمی تواند تیمداری کند مالکیت این تیم به بعثت واگذار شد و ما هم تمام و کمال از این تیم و بازیکنان مستعدش حمایت خواهیم کرد و با توجه به بازیهای خوبی که انجام می دهد امیدواریم که در این فصل به لیگ برتر فوتسال کشور صعود کند.
حسنی حمایت رسانه ها را نیز یکی دیگر از عوامل پیشرفت ورزش خصوصا فوتبال دانست و تصریح کرد ، حضور خبرنگاران در بازیهای خانگی بعثت و پوشش مسابقات این تیم می تواند علاوه بر ایجاد انگیزه در بین بازیکنان به استعدادیابی و علاقمند کردن کودکان به فوتبال کمک کند و از رسانه های ورزشی خواست در این زمینه همکاری بیشتری را با این باشگاه داشته باشند.
افشین حسنی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از حمایت های هوشنگ بازوند استاندار ورزش دوست و صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان از ورزش استان ابراز امیدواری کرد مسئوولین استان همانند مسوولین سایر استانها از تیم های ورزشی خصوصاً فوتبال که هواداران بیشماری را در کرمانشاه دارد ، حمایت کنند تا شور و هیجانی را که فوتبال می تواند به جامعه و ورزشکاران تزریق کند توسط تیم فوتبال بعثت ایجاد شود .

گزارش :محمد موسوی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار ، ورزشی ، اجتماعی و سیاسی سردبیر جام ورزش - خبرنگار خبرگزاری ایلنا - دبیر سرویس ورزش هفته نامه بیستون و بیستون ورزشی - خبرنگار روزنامه و خبرگزاری های محلی و سراسری - خبرنگار مستقل عضو رسمی اتحادیه جهانی ورزشی نویسان عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران عضو اتحادیه روزنامه نگاران ایران عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه عضو صندوق اعتباری هنر عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %