0 0
Read Time:۲ Minute, 20 Second

مسابقات جهانی تیراندازی باکو در تپانچه بادی ۱۰ متر در حالی به پایان رسید که تیم مردان ایران به مدال طلا دست یافتند.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش از کرمانشاه: تیم تیراندازی ایران با حضور محمد رسول عفتی در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان ایران با کسب ۸۶۷ امتیاز در مرحله مقدماتی اول به عنوان سوم رسید و در مرحله دوم این رقابتها با کسب ۵۸۲ امتیاز دوم شد و به دیدار فینال راه پیدا کرد.

تیم تیراندازی ایران در مسابقات جهانی باکو امروز سه شنبه دهم خرداد ماه برای کسب مدال طلا به مصاف تیم قدر ایتالیا رفت.

تیم ایران که با ترکیب محمد رسول عفتی قهرمان کرمانشاهی ، جواد فروغی و سجاد پورحسینی وارد میدان شد و کار خود را با قدرت آغاز کرد و در راند اول این رقابت با امتیاز ۳۰.۵ بر ۲۹ تواتست ۲ امتیاز نخست را از آن خود کند.

برخلاف راند اول و در حالی که جواد فروغی فرم خوبی نداشت و امتیازات پایینی را ثبت می کرد، تیرانداز ایتالیایی به ویژه فدریکو مالدینی، قهرمان جوانان اروپا، عملکرد بسیار خوبی داشتند و ۳ راند پیاپی را از آن خود کردند تا ۶ بر ۲ پیش بیفتند. بالاخره جواد فروغی در سری پنجم موفق شد امتیاز بالای ۱۰ را به ثبت برساند تا به همراه ۱۰.۳ عفتی و ۹.۷ پورحسینی، تیم ایران این سری را با حساب ۳۰.۴ بر ۳۰.۱ به سود خود به پایان برساند و نتیجه را ۶ بر ۴ کند.

تیم ایتالیا در راند ششم موفق شد با نتیجه ۸ بر ۴ از ایران پیشی بگیرد اما تیم ایران در دو راند بعدی پیروز شد تا حساب کار ۸ بر ۸ مساوی شد.

امتیاز فوق العاده ۳۱.۳ ایتالیا در راند نهم باعث شد تا ۳۰.۶ ایران و ۱۰.۷ قهرمان المپیک بی اثر شود تا زودتر از ایران امتیازات خود را دو رقمی کنند.

تیم ایران در دو راند بعدی به پیروزی رسید تا برای نخستین بار پس از راند نخست، بالاتر از حریف قرار بگیرد. راندهای بعدی اما صحنه هنرنمایی عضو جدید این تیم یعنی محمد رسول عفتی قهرمان افتخار آفرین کرمانشاهی بود، کسی که با ۱۰.۱ خود در سری دوازدهم باعث شد تا ایران ۲۹.۶ بر ۲۷.۴ این راند را نیز از آن خود کند و مربی حریف را وادار به گرفتن وقت استراحت کند.

در راند سیزدهم و پایانی این مسابقه نیز لوکا تسکنی با تجربه و ۴۰ ساله، دومین ۸ پیاپی خود را ثبت کرد تا عفتی با خیال راحت یک ۱۰.۷ زیبا را به ثبت رسانده و تیم ایران با یک بازگشت تماشایی، مسابقه ای را که ۸ بر ۴ عقب بود ۱۶ بر ۱۰ به سود خود به پایان برد و نقره جام جهانی ریو را در باکو تبدیل به طلا کند.

 
خبرنگار : منا محمد بیگی
مدیر مسئول: مهدی حشمتی

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %