0 0
Read Time:۵۹ Second

هانیه عاشوری اولین طلای تاریخ کشتی آلیش بانوان را برای ایران کسب کرد.

به گزارش جام ورزش : تیم ملی آلیش بانوان با کسب یک مدال طلا ، یک مدال نقره و یک مدال برنز برای نخستین بار قهرمان رقابت های جهانی این رشته در قزاستان شدند.

این رقابت ها طی روزهای یکم و دوم دیماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با مدال طلای هانیه عاشوری وزن ۷۵+ کیلوگرم، مدال نقره فاطمه فتاحی وزن ۶۰ کیلوگرم و مدال برنز زهرا یزدانی وزن ۵۵ کیلوگرم و کسب ۹۳ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت.

عاشوری در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر نیامخو نیامتویا از مغولستان را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ ناگیرا سارباشووا از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عاشوری در این مرحله مقابل النه کبادزه از گرجستان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر یلیزاوتا مایسینکا از بلاروس را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

تیم ایران برای نخستین بار است که مدال طلای جهانی و همچنین قهرمانی در این رشته را کسب می کند.

خبرنگار : منا محمدبیگی

About Post Author

مدیر مسوول : مهدی حشمتی

مهدی حشمتی مدیر مسوول پایگاه خبری جام ورزش - خبرنگار ، روزنامه نگار و عکاس ، ورزشی - دبیر سابق سرویس ورزشی روزنامه باختر - عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران - عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه - عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه - عضو صندوق اعتباری هنر - عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد - مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %