0 0
Read Time:۲ Minute, 45 Second

مسابقات دوومیدانی کارگری آقایان استان، انتخابی قهرمانی کشور روز پنجشنبه بیستم آبان ماه در ورزشگاه کارگران کرمانشاه برگزار شد

جام ورزش- مسابقات دوومیدانی کارگری آقایان استان انتخابی قهرمانی کشور، روز پنجشنبه بیستم آبان ماه در ورزشگاه کارگران کرمانشاه برگزار شد.

«مهدی اسماعیلی» رئیس انجمن دوومیدانی کارگران استان کرمانشاه، با بیان اینکه ۹ شرکت، در این دوره از مسابقات شرکت کردند گفت:«مجموع کل شرکت کننده ها حدود ۴۸ نفر بود؛ البته به خاطر تغییر ناگهانی مکان مسابقه چهار نفر از کسانی که برای شرکت در مسابقات ثبت نام کرده بودند، به مسابقه نرسیدند؛ با احتساب آنها ۵۲ نفر ثبت نام کرده بودند.»

این مسئول با اشاره به اینکه این مسابقات با نام جام سردار قاسم سلیمانی برگزار شد ادامه داد:«شرکت کننده ها در ماده های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر، پرتاب وزنه و پرتاب نیزه با یکدیگر رقابت کردند. البته آیتم پرش طول به خاطر جابه جایی زمین و اینکه آنجا چالۀ پرش ندارد برگزار نشد. آیتم سه هزار متر هم به خاطر اینکه ورزشکارانی که در آن ماده شرکت کرده بودند به خاطر جا به جایی مکان، مسیر را پیدا نکردند و به مسابقه نرسیدند کنسل شد.»

این دوره از مسابقات قرار بود در ورزشگاه آزادی برگزار شود اما مکان برگزاری مسابقات در لحظات آخر تغییر و به ورزشگاه کارگران واقع در چهارراه رودکی منتقل شد، اسماعیلی در این باره اظهار کرد:«جا به جایی مکان مسابقه به دلیل یک سری ناهماهنگی ها از طرف اداره کار بود و مسئولان پیست می گفتند باید از قبل با ادارۀ ورزش و جوانان و هیئت دوومیدانی نامه نگاری می کردید؛ متاسفانه کسی هم به ما نگفته بود که باید نامه ببریم.»

او ادامه داد:«هرچقدر هم آقای شهبازیان رئیس هیئت کارگری استان، تماس گرفت اما موفق نشد اجازه برگزاری مسابقه در پیست آزادی را بگیرد. به همین دلیل ناچار شدیم از پیست ورزشگاه کارگران که مختص خود کارگران است استفاده کنیم.»

او در پایان اسامی نفرات برتر که به شرح زیر است را اعلام کرد: در ماده ۱۰۰ متر، «علی قنبری»، «امیرحسین غلامی» و «افشین قادری» به ترتیب اول تا سوم شدند. در ماده ۲۰۰ متر، «مسعود باقری» اول، «امیرحسین غلامی» نفر دوم و «سعید ملکی» نفر سوم شد. در ماده ۴۰۰ متر، «محمد ماهیدشتی» اول، «هادی نیازی» نفر دوم و «فرشید فتحی» نفر سوم شد. در ماده ۱۵۰۰ متر، «محسن محمدیان»، «علیرضا غفوری»، «آرمان میری» به ترتیب اول تا سوم شدند. در ماد پرتاب وزنه «حامد قاسمی» اول شد. «امین حمزه ای» و «علی قنبری» هم به ترتیب دوم و سوم شدند. در ماده پرتاب نیزه «حامد قاسمی» اول شد. «امین حمزه ای» و«سبحان قزوینه ای» نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. در رده تیمی هم تیم دوب آهن بیستون به خاطر اینکه تعداد ورزشکارانش کامل بود قهرمان استان شد.

گفتنی است : بعد از برگزاری این مسابقات بجهت پیگیری موضوع که چرا اجازه برگزاری مسابقات دوومیدانی کارگری استان در پیست آزادی داده نشد طی تماسی با مسئولین هیات دوومیدانی استان اظهار داشتند؛ هیچ گونه نامه نگاری از سوی هیات مربوطه با هیات دوومیدانی انجام نشده است و برگزاری مسابقات بدون پزشکیار ، آمبولانس و حراست اداره ورزش و جوانان وجه قانونی ندارد و اگر در زمان برگزاری فردی دارای مشکل قلبی شود چه کسی باید جوابگو باشد که این عمر باعث می‌شود اجازه برگزاری بدون هماهنگی به هیچ عنوان داده نشود.

خبرنگار: مریم قوی

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %