0 0
Read Time:۱ Minute, 57 Second

مهسا بنده پور مسوول کمیته پونی سواری هیئت سوارکاری استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار جام ورزش از برگزاری مسابقات استانی پونی سواری با اسبچه خزر و پونی در دهکده المپیک کرمانشاه خبر داد….

به گزارش جام ورزش ٬ مهسا بنده پور مسوول کمیته پونی سواری هیأت سوارکاری استان با بیان این خبر عنوان کرد این دوره از مسابقات مهیج با اسبچه خزر و پونی و همکاری باشگاه سوارکاری کاسپین و با تلاش کمیته آموزش کودکان هیأت سوارکاری استان در تاریخ هفتم آذرماه در دهکده المپیک کرمانشاه برگزار شد.
وی افزود این مسابقات با استقبال خوبی از سوی علاقمندان روبرو شد که در آن ۱۵ سوارکار در ۴ رده اکوئی فان با یکدیگر به رقابت پرداختند که نفرات برتر به تفکیک هر رده بصورت زیر می باشد :
رده اکوئی فان مبتدی ( با کمک مربی ) – ۳ تا ۷ سال :
– هستی وصالی
– باربد هشترودی
– طاها حیدری
– آوا لطفی

رده اکوئی فان مبتدی ( بدون کمک مربی ) – ۷ تا ۱۴ سال
– حسین حبیبی
– سام سلیمی

رده اکوئی فان پیشرفته ( با کمک مربی ) :
-روشنا قره گزلو
– سروا سرابی کیا
– مانا حجازی

رده اکوئی فان پیشرفته ( بدون کمک مربی ) :
– ماهان حیدری فر
– رستا مظفری
– نیروانا قنبری

در همین راستا خانم ها :
– حسنا بنده پور
-مستانه کریمی
– شکیبا بشیری
بعنوان اعضای کمیته آموزش سوارکاری کودکان با اسبچه خزر و پونی از سوی کمیته سوارکاری کودک معرفی شدند.

پونی سواری یکی از رشته هایی است که می تواند ضمن ایجاد بسترسازی برای کشف استعدادهای آتی سوارکاری، از بعد بازی و تفریح نیز برای کودکان رشته مناسبی باشد. کمیته پونی سواری فدراسیون سوارکاری مطابق با استانداردهای جهانی، برنامه های مختلفی در وهله اول برای ترغیب سوارکاران کودک و در مرحله بعد برای مسابقات رسمی در نظر دارد.
گفتنی است اسب‌های کوتاهتر از ۱۴۲ سانتی‌متر در کلاس پونی‌ها قرار می‌گیرند ، پونی‌ها دارای بدن و اندام‌های قوی هستند ولی اسبچه خزر از نظر خصوصیت بدنی هیچ تشابهی با پونی‌ها ندارد و کاملا شبیه به کلاس اسب‌ها می باشد بنابراین به آن اسب مینیاتوری دریای خزر اطلاق می گردد ، این اسب بسیار دلیر بوده و به هیچ وجه در مقابل انسان از اندام‌های دفاعی خود استفاده نمی‌کند.
از اسب های پونی و اسبچه های خزر برای سوارکاری نوجوانان در تمام رشته‌های سوارکاری، حمل ارابه‌ها و انجام حرکات آکروباتیک در سیرک‌ها استفاده می شود.

خبرنگار : مهسا رحمت آبادی

About Post Author

محمد موسوی

خبرنگار و روزنامه نگار ، ورزشی ، اجتماعی و سیاسی سردبیر جام ورزش - خبرنگار خبرگزاری ایلنا - دبیر سرویس ورزش هفته نامه بیستون و بیستون ورزشی - خبرنگار روزنامه و خبرگزاری های محلی و سراسری - خبرنگار مستقل عضو رسمی اتحادیه جهانی ورزشی نویسان عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران عضو اتحادیه روزنامه نگاران ایران عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه عضو صندوق اعتباری هنر عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد مترجم و طراح گرافیک دارای مدرک تحصیلی : کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد علوم ارتباطات
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %