0 0
Read Time:۱ Minute, 35 Second

ناجی پیمان ضیایی کارشناس ارشد مکاترونیک (رباتیک ) و داور بین الملی آبهای آرام ایران برای توسعه و پیشرفت سطح داوری کشورمان دستگاه ارسال گزارش داوران مسیر را طراحی و ساخته است .

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، به نقل از جام ورزش : ناجی پیمان ضیایی داور بین‌المللی کشورمان و رئیس هیات قایقرانی استان کرمانشاه با استفاده از دانش علمی خود و تجربه داوری وتلاش در به کارگیری تجهیزات داخلی دستگاه ارسال گزارش داوران مسیر را تولید کردکه نمونه داخلی و خارجی ندارد.

 

ضیایی که در عرصه داوری نیز موفق بوده و به چندین مسابقه بین المللی دعوت شده ،برای افزایش سرعت و دقت گزارشات داوران درصدد تولید این دستگاه برآمده است. این دستگاه به داوران کمک می‌کند تا خطاهای که امکان دارد در طول مسابقه برای قایقها پیش آید را سریع به داوران خط پایان ارائه دهد و دیگر نیاز به حضور داوران مسیر و ارائه گزارشات بصورت کتبی نباشد. البته به گفته تولیدکننده، این دستگاه میتواند که پس از نقد و بررسی توسط متخصصان داوری تکمیل تر گردد و در اختیار داوران قرار گیرد.

 

ضیایی در این باره گفت: هزینه های انجام شده برای تولید اولیه این دستگاه حدود ۱۰میلیون بوده است ولی در تولیدهای دیگر امکان کاهش قیمت خواهد بود و این محصول با هزینه خیلی کمتر عرضه خواهد شد .

 

وی ادامه داد: طی صحبت های انجام شده با ریاست محترم فدراسیون قایقرانی قرار شد پس از ارائه محصول کامل و تست آن در کشور این محصول به فدراسیون جهانی نیز پیشنهاد شود تا بتوانیم این محصول را جهانی کنیم .

انشالله به زودی در داخل استان‌ها نیز از این محصول استفاده خواهد شد .

 

ضیایی همچنین گفت: نمونه اولیه این تولید را با کمک داوران و متخصصان فدراسیون آزمایش کردیم و در ادامه پس از توصیه‌های که ایشان داشتند و استفاده از نظر متخصصان و تکمیل این دستگاه ، در یکی از مسابقات کشوری تست خواهد شد .

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %