0 0
Read Time:۱ Minute, 48 Second

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای برگزاری اولین دوره جام ورزش عشایر در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش، زهرا کشتمند در حاشیه دیدار با مسئول ورزش بانوان استان که با حضور نایب رییس هیات و نواب روسای شهرستان تابعه این هیات برگزارشد،‌ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین دوره جام ورزش عشایر استان کرمانشاه از هشتم خرداد در منطقه زیبای صیدایاز گیلانغرب کرمانشاه آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: این دوره از بازی های بومی محلی جام عشایر در استان در چهار رشته پلان، چوب کشی، هفت سنگ و طناب کشی برگزار خواهد شد‌.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر این چهار رشته، برخی از بازی های بومی محلی هر منطقه که خاص مردم آنجاست و جزو آداب و رسوم آنها محسوب می شود نیز در این برنامه مورد توجه قرار خواهد گرفت و آن را اجرا خواهیم کرد.

وی یکی از اهداف مهم اجرای اولین دوره جام ورزش عشایر در استان را شناسایی ظرفیت ها و استعدادیابی خواند و گفت: نفرات برتر هر رشته در قالب یک تیم به مسابقات المپیاد کشوری اعزام خواهند شد.

کشتمند با بیان اینکه مرحله اول رقابت های جام ورزش عشایر به مدت یک هفته در دو نقطه از مناطق عشایر نشین استان اجرا خواهد شد، عنوان کرد: با کمک امور عشایر حدود ۱۴ نقطه را که محل استقرار و اسکان عشایر هستند را شناسایی کرده ایم و بنا داریم تا بتدریج این رقابت ها را در همه این مناطق برگزار کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد اجرای این برنامه به ایجاد تحرک و شادی و نشاط میان عشایر سخت کوش استان منجر شود.

در این نشست شهین فیضی نایب بانوان هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی نیز به وجود ظرفیت های بالایی ورزش روستایی استان اشاره کرد و گفت: قطعا اگر مسابقات لیگی رشته های مختلف در کشور برگزار شود می توانیم نمایندگان خوبی داشته باشیم و روی سکو قرار بگیرم، اما این منوط به حمایت های مالی خواهد بود.

بهاره فتاحی مسئول کمیته آموزش هیات نیز از برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی و کلاس های مربیگری در روستاها خبرداد.

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %