0 0
Read Time:۳ Minute, 15 Second


رئیس هیات گلف استان کرمانشاه گفت: پایان تیرماه اولین زمین مینی گلف در کرمانشاه افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری جام ورزش ، الهام اکبری بااشاره به فعالیت ۱۵ ساله گلف در کرمانشاه، اظهارکرد: طی این سالها با تربیت و آموزش ورزشکاران توانمندی در این رشته توانسته ایم جزو استان های برتر کشور قرار گیریم.

وی تصریح کرد: سال ۱۳۹۷ برای اولین بار در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر گلف کشور سه ورزشکار کرمانشاهی مقام آوردند و سال بعد نیز دو مدال گرفتیم که کسب این موفقیت درحالی بود که رقبای بسیار قدرتمندی داشتیم که سابقه سالها حضور در تیم ملی را دارند و این اتفاقی خوشایند و بی سابقه در گلف استان بود.

رئیس هیات گلف کرمانشاه خاطرنشان کرد: کسب این موفقیت ها نشان داد که گلف کرمانشاه استعداد زیادی دارد که باید برای آنها به فکر زیرساختی باشیم، چراکه حتی یک وجب زمین هم برای این رشته در استان نداشتیم و براین اساس پیگیری هایی را آغاز کردیم.

وی تاکید کرد: گلف ورزشی مفرح و بانشاطی است که می تواند نشاط اجتماعی را در جامعه گسترش بدهد و جامعه نونهالان، نوجوانان و جوانان را به سمت خود جذب کند، بنابراین در تلاشیم تا آن را به درستی به مردم معرفی کنیم و با طرح های استعدادیابی بازیکنان آینده دار استان شناسایی شوند که این امر مستلزم داشتن زیرساخت و تجهیز و امکانات است.

اکبری ادامه داد: البته در بحث تجهیزات فدراسیون کمک هایی می کند، اما در بحث زیرساخت ها نیاز به حمایت و کمک استان است و جزو معدود استان هایی در کشور بوده ایم که هیچ زیرساختی نداریم.

وی با تاکید براینکه گلف کرمانشاه آینده درخشانی پیش رو دارد، اعلام کرد: طی سالهای اخیر پایه گذاری خوبی برای تربیت ورزشکاران مستعد انجام داده ایم که در آینده شاهد رشد و ظهور این استعدادها خواهیم بود، بنابراین به زیرساخت نیاز داریم.

رئیس هیات گلف کرمانشاه اضافه کرد: باتوجه به پیگیری هایی که طی یکی دوسال اخیر انجام دادیم، با حمایت و موافقت مدیرکل ورزش و جوانان استان زمینی در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد برای احداث یک زمین استاندارد ۱۸ میدانه مینی گلف اختصاص پیدا کرد که امیدواریم در تیر یا مرداد ماه شاهد افتتاح آن باشیم.

وی تاکید کرد: با داشتن زمین استاندارد مینی گلف، ضمن افزایش سرانه زمین گلف می توانیم از این پس روی بحث استعدادیابی و جذب مخاطبین از رده های سنی جوانان گرفته تا بزرگسالان اقدام کنیم.

اکبری در ادامه با بیان اینکه رشته های مختلفی همچون بهکاپ، مینی گلف، وودبال و کروکت در گلف کرمانشاه تاکنون راه اندازی شده، افزود: در صورتی که مدیران ورزش شهرستانها همکاری کنند، آمادگی داریم با اعزام مربی این رشته ها را در شهرستان های استان هم راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع بیماری کرونا تعداد ورزشکاران رشته گلف در استان بیشتر شده، گفت: هرچند کرونا فعالیت تعداد زیادی از رشته های ورزشی را مختل کرد، اما برای رشته گلف این اتفاق نیفتاد، چراکه این رشته در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود و حتی شاهد افزایش تعداد ورزشکاران این رشته هم بودیم و ما نیز از این فرصت استفاده کردیم تا علاقمندان به گلف را در استان افزایش دهیم.

رئیس هیات گلف استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در استان جمعا حدود ۶۵۰ ورزشکار فعال در رشته گلف داریم که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر بیمه شده ورزشی هستند و امسال هم افزایش قابل توجهی از نظر تعداد بیمه شده ها داشتیم.

وی در ادامه به مزایای گلف هم اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه این رشته در فضای باز و در زمین چمن انجام می شود، برای همین میزان استرس افراد را کم می کند و نشاط، پویایی، سلامت و آرامش را به آنها ارمغان می دهد.

اکبری با تاکید براینکه گلف رشته ای خانوادگی است، افزود: مدیریت شهری و شهرداری می توانند این رشته را پارکی کنند و برای روی آوردن خانواده ها و افزایش پیوند اجتماعی و همبستگی بین آنها کمک کننده باشند.

About Post Author

مدیر مسوول : مهدی حشمتی

مهدی حشمتی مدیر مسوول پایگاه خبری جام ورزش - خبرنگار ، روزنامه نگار و عکاس ، ورزشی - دبیر سابق سرویس ورزشی روزنامه باختر - عضو رسمی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران - عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه - عضو خانه مطبوعات استان کرمانشاه - عضو صندوق اعتباری هنر - عضو سامانه مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد - مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %