0 0
Read Time:۱ Minute, 21 Second

طرح پویش ملی “ارتقاءنشاط و سلامت زنان با ورزش”در استان کرمانشاه صبح امروز شنبه “یازدهم” آبانماه با حضور بیش از ۱۰۰ بانوی شاغل ادارات استان در محل مجموعه ورزشی کوثر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جام ورزش در کرمانشاه ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اظهار داشت: طرح پویش بصورت ملی همزمان در یک روز در سراسر کشور با هدف ترویج خود مراقبتی، سلامت جسم و روان، ورزش و تغذیه سالم اجرا شد.

رستمی عنوان داشت : پویش امروز به همت و همکاری اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان کرمانشاه ، با اجرای غربالگری از بانوان دستگاه های اجرایی توسط کادر مجرب از دانشگاه علوم پزشکی آغاز ، ضمن اینکه برای حضور بانوان خانه دار نیزممانعتی وجود نداشته و این عزیزان نیز می توانند در این طرح شرکت کنند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت بانوان در جامعه افزود: گاهی اوقات مشاهده می شود بانوان شاغل به دلیل بالا بودن حجم کار توجه مناسبی به سلامت خود نداشته که این مسئله باعث افزایش بیماری ها در بانوان می شود. ورزش در سلامت بانوان تاثیر بسزایی دارد و سلامت جسمی و روحی آنان را در بر خواهد گرفت .

وی ضمن تاکید براهمیت وضرورت غربالگری بانوان ادامه داد: غربالگری موجب تشخیص زود هنگام بیماری ، درمان به موقع ، و در نتیجه زندگی مطلوب ترفرد می شود.

همچنین رستمی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه گفت: هدف از اجرای این طرح افزایش سلامتی و ارتقای عملکرد بانوان شاغل در ادارات استان است که خوشبختانه مورد استقبال بانوان کارمند نیز قرار گرفت. در این طرح تست فشار خون ، قند خون ، معاینه توسط پزشک متخصص و مشاوره روانشناسی انجام شد.

خبرنگار : منا محمدبیگی عکاس : مهدی حشمتی
Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %