به گزارش سایت خبری جام ورزش : در این نشست که به میزبانی خبرگزاری فارس منطقه کرمانشاه برگزار شد ، سلمان محمدی که سابقه طولانی در زمینه ورزش مدارس دارد به دغدغه های ورزشی نویسان تخصصی استان پاسخ داد.

در ابتدای این نشست محمدی با اشاره به ابعاد مختلف ورزش گفت : ورزش به چهار بخش مهم تقسیم می شود که توجه ویژه به این ابعاد می تواند علاوه بر ایجاد جامعه ای پویا و پر نشاط زمینه های قهرمانی را در سطح ملی و بین المللی ایجاد کند.

وی در بحث نخست که به زمینه پرورشی ورزش می پردازد افزود : آموزش و پرورش بعنوان متولی اصلی آن می تواند نقش بسزایی ایفا کند و با توجه به همین رویکرد در سالهای متمادی که مسوولیت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش را در اختیار داشتم توانستیم گام‌های مثبتی در استان برداریم و چهار فاکتور اصلی یعنی نیروی انسانی ، برنامه ریزی درست ، ایجاد فضا های ورزشی و تجهیزات را بطور ویژه تقویت کنیم.

این مسوول تاکید کرد در سال‌های گذشته و از بعد نیروی انسانی آموزش و پرورش استان در سطح ملی توانست به افتخارات بسیاری نائل شود که از آن جمله می توان به بکارگیری بیش از هزار معلم و مربی تربیت بدنی که در زمینه های تخصصی ورزش دارای تحصیلات عالی بودند بکار گرفته شوند و تعدادی از این معلمان در سطح کشور توانستند افتخار آفرینی کنند

وی یادآور شد: توجه به معیشت ورزشکاران مدال اور امری است که تا حدودی در سال های اخیر سازوکاری برای آن تعریف شده اما نیازمند حمایت،پیگیری و ایجاد راهکار های جدید و کاراست تا زمینه ادامه فعالیت ورزشکاران و جلوگیری از خروج انها از کشور فراهم شود.

پیگیری مسائل و مشکلات موجود پیش روی خبرنگاران مساله مهم دیگری بود که دکتر محمدی قول داد در صورت تامین پروپزال متقن از طرف این عزیزان، پیگیر آن خواهد بود.

دکتر محمدی در خصوص نیاز تبدیل عضویت کارکنان قراردادی و شرکتی نیز گفت: متاسفانه سیستم اداری کشور به شکلی است که فضا را برای سوء استفاده برخی به عنوان شرکت و تضعیع حقوق کارمندان به عنوان نیرو را فراهم کرده است امیداوریم با یکسان سازی شکل استخدام نیروها این فضا را از بین برده و کارمندان زحمت کش را به حقوق خود برسانیم