به گزارش سایت خبری اجتماعی ورزشی، جام ورزش : امروز شنبه “پنجم” مهر ماه مجمع سمن پرچمداران راه تختی به عنوان نودمین سمن استان کرمانشاه برگزار شد. گفتنی است این سازمان مردم نهاد، اولین سازمانی است که در سال ۹۹ تشکیل مجمع داده و اعضای آن براساس رای‌گیری مشخص شده‌اند.

در این نشست محمد حسین زاده معاون امور جوانان اداره کل ورزش کرمانشاه ضمن تبریک تشکیل مجمع سمن گفت: امروزه ورود به فعالیت‌های مردم‌نهاد و مشارکت‌های اجتماعی نیاز به شهامت و توانایی زیادی دارد که شما جوانان سمن با توان‌مندی وارد این حوزه شده‌اید.

حسین زاده ادامه داد: امروز برای ما در امور جوانان برای ما حکم باغبانی را دارد که ثمره‌ی زحماتش را می‌گیرد و خوشحالیم که زحمان شما به بار نشسته و مجمع تشکیل شده.

وی افزود: امروزه شاید بهتر باشد درباره‌ی اخلاق مسئولین در ورزش صحبت کنیم چون گاهی اوقات می‌بینیم که برخی مسئولان بیش از هر ورزشکار و‌ تماشاگری به ورزش لطمه می‌زنند، مانند تخلف یک مسئول در قراردادش با یک سرمربی که باعث می‌شود آبروی جمهوری اسلامی در سطح بین‌الملل تهدید شود.

معاون امور جوانان ورزش و جوانان کرمانشاه ادامه داد: حضور شما در حوزه‌ی اخلاق در ورزش مسئولیت شما را مضاعف می‌کند چرا که کار فرهنگی و اخلاقی، فعالیتی سخت و پرهزینه است که شما عهده دار آن شدید و‌ما به عنوان یک حلقه‌ی مفقوده شدیدا به آن نیاز داریم.

وی همچنین در رابطه با هدایت جوانان به مشارکت‌های مردمی گفت: هرکدام از شما قطعا اطرافیانی دارید که دارای نیروی جوانی هستند اما به تعبیری دچار سرگردانی شده‌اند و علاقه‌مند به حضور در مشارکت‌ها هستند اما نمی‌دانند که معاونت امور جوانان برای رسیدگی به درخواست‌هایشان آماده است.

وی ادامه داد: شما می‌توانید اطرافیان خود را به سمت مشارکت‌های مردمی سوق دهید که مجمع تشکیل بدهند و در نهایت دموکراسی اعضا را انتخاب و فعالیت کنند.

وی در این رابطه گفت: امروزه در جهان یک نرخ بین‌المللی وجود دارد که به ازای هر ۵هزار جوان، باید یک تشکل وجود داشته باشد که ما اگر استان کرمانشاه را در نظر بگیریم، یک سوم آن سن جوانان بین ۱۸تا ۲۵سال است که این افراد جمعیتی حدود ۶۰۰هزار نفر را تشکیل می‌دهند و ‌نیاز به حدود ۱۲۰سمن داریم که این آمار در استان ما روی عدد ۹۰ قرار دارد که این‌ آمار خوبی برای استانی همچون کرمانشاه با قدمت و ریشه‌ی فرهنگی آن نیست.

محمد حسین زاده در پایان با بیان اینکه کیفیت کار به شما بستگی دارد که در چه حوزه‌ای فعالیت کنید گفت: ما مسئولیم که کمیت کار را بالا ببریم و راه را برای ورود سمن‌ها هموار کنیم. هرکدام از شما می‌توانید مشوق جوانان برای ورود به مشارکت‌ها باشید و وظیفه شما این است که تشکل خود را به دوستان خود معرفی کنید که از خیر و برکت سازمان شما، شاهد تشکیل سازمان‌های دیگری هم باشیم و ورود هرچه بیشتر جوانان به فعالیت‌های مردم‌نهاد را بببنیم.

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای سمن پرچمداران راه تختی و سایر سمن‌ها گفت: جوانان پر نیروترین قوه‌ی هر جامعه‌ای هستند که در سراسر دنیا دولت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند و برای حل مشکلات از سازمان‌های مردم‌نهاد کمک می‌گیرند که بهترین آن‌ها جوانان هستند. امیدوارم شما هم در این عرصه موفق باشید.

خبرنگار : امیر رضا احمدی